700 plus – TYLE dostaniesz jeśli spełnisz ten jeden warunek!

700

Politycy Prawa i Sprawiedliwości tuż przed wyborami szumnie zapowiadali, że wprowadzą szereg udogodnień, które mają wejść w życie już w 2020 roku. Mowa tu o trzynastych emeryturach, wyższej waloryzacji i niższych składkach ZUS. Jest jednak jeden problem. Projekty te nie zostały uwzględnione w budżecie na przyszyły rok. Jak rząd planuje znaleźć pieniądze na ich realizację?

Według wszystkich zapowiedzi  będzie to kosztować, emerytury 10 mld złotych, waloryzacja ok. 7,1 mld złotych, a obniżenie składek ZUS dla firm 1,2 mld złotych. Zdaniem polityków PiS dzięki wprowadzeniu w życie reform w przyszłym roku w kieszeni Polaków ma zostać 28,3 mld złotych. Wyborcy liczą, że projekt budżetu zostanie tak zmieniony, że wszystkie obietnice zostaną zrealizowane. Według Ministerstwa Finansów wyborcy mogą spać spokojnie, a wprowadzenie obietnic w życie jest tylko kwestią czasu i nie jest w ogóle zagrożone.

 

 

 

 

– Można sięgnąć pamięcią do 2018 r., gdy w ustawie budżetowej zakładaliśmy deficyt na poziomie ponad 40 mld, a finalnie wyniósł on tylko nieco powyżej 10 mld zł. Także w trakcie roku w ustawie budżetowej pojawiają się pewne naturalne luzy, które można wykorzystać 

 

 

 

Gdyby wszystkie obietnice zostały spełnione to emeryci zyskaliby  1800 złotych. Osoby prowadzące własną firmę mogłyby liczyć na 3750 złotych zysku. Natomiast te, które zarabiają najmniej, tzw. pensję minimalną mogą liczyć na jej wzrost z 2250 zł do 2600 zł brutto, zyska na tym ok 1,5 mln Polaków.

 

 

 

ZOBACZ TAKŻE:Niesamowite znalezisko w BANKOMACIE! Chciał wypłacić pieniądze, a zamiast tego ZNALAZŁ TO!

 

źródła: fakt.pl, foto pixabay.com

 

Komentarze