Andrzej Duda już tego NIE UKRYWA! Powiedział, co myśli o PiS!

Andrzej Duda

Prezydent Andrzej Duda skomentował spektakularny sukces wyborczy Prawa i Sprawiedliwości, które wygrało wybory parlamentarne osiągając rekordowy wynik poparcia wynoszący 43,59 procent głosów. Partia Jarosława Kaczyńskiego zdobyła większość w parlamencie i konkurencję zostawiła daleko w tyle. Głowa państwa nie zapomniała również o wyborcach. 

Andrzej Duda mówił w rozmowie z dziennikarzami, że jest zadowolony z frekwencji i dumny z rodaków, którzy w niedzielę tłumnie odwiedzili lokale wyborcze w całym kraju. Polityk podkreślił, że jego rodacy pokazali, że „jest demokracja w Polsce, przeczy to jakoby były z nią jakieś problemy”. Prezydent gratulował również wszystkim politykom, którzy uzyskali mandaty poselskie i zasiądą w parlamencie. Głowa państwa skomentowała także sukces wyborczy PiS. 

 

 

ZOBACZ:Wybory 2019: „Piątka na sto dni” – nowe obietnice Prawa i Sprawiedliwości

 

 

Prezydent Duda zwycięstwo i sukces partii określił słowami „spektakularne”, ponieważ jest to najwyższy wynik w historii polskiego parlamentu po 1989 roku. Andrzej Duda dodał również, że ma ogromny szacunek do wyborców Lewicy, ponieważ „Jeśli jest w Polsce duża grupa ludzi, która podziela poglądy tego ugrupowania, dobrze, że ma swoją reprezentację w Sejmie”. Głowa państwa na koniec została zapytana o przyszłoroczne wybory prezydenckie. Andrzej Duda skwitował pytanie „Jestem jeszcze młodym człowiekiem, na emeryturę się nie wybieram”.

 

ZOBACZ TAKŻE:TYLE mandatów będzie miało PiS w sejmie! „Jest zaskoczenie”

 

 

źródła: wiadomości.wp.pl, foto instagram.com

 

Komentarze