Wybory 2019: „Piątka na sto dni” – nowe obietnice Prawa i Sprawiedliwości

We wtorek w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości przy ulicy Nowogrodzkiej w Warszawie wspólne oświadczenie wygłosili prezes partii Jarosław Kaczyński oraz premier Mateusz Morawiecki.

Podczas konferencji prasowej czołowi politycy partii rządzącej zapowiedzieli realizację „Piątki na 100 dni”, czyli pięciu obietnic wyborczych, które mają zostać spełnione w przeciągu stu dni od momentu ponownego wygrania wyborów parlamentarnych.

– Chcieliśmy zapowiedzieć coś, co odnosi się do tej wartości, którą wnieśliśmy do polskiego życia politycznego. Tą wartością jest wiarygodność – przekonywał szef PiS Jarosław Kaczyński.

Postulaty, o których mowa to:

  1. Mały ZUS (dla firm o dochodach do 6 tys. zł i przychodach do 10 tys. zł)
  2. 13. i 14. emerytura
  3. Pakiet kontrolnych badań profilaktycznych dla wszystkich osób po 40. roku życia
  4. Program budowy stu obwodnic obejmujący małe i średnie miasta
  5. Plan na rzecz równych dopłat dla polskich rolników

– Pokazaliśmy naszą skuteczność. Pokażemy ją, jeśli wyborcy nam zaufają. Tych pięć punktów niech będzie naszym bardzo mocnym zobowiązaniem i obietnicą na kolejne kwartały. Chcemy zawrzeć pakt z obywatelami. Co cztery lata chcemy taki pakt z Polakami odnawiać. Chcemy, żeby Polska była krajem dobrobytu – mówił podczas konferencji prasowej w siedzibie PiS premier Mateusz Morawiecki.

To już ostatnie dni kampanii wyborczej przed wyborami parlamentarnymi. W niedzielę, 13 października wybierzemy 460 posłów oraz 100 senatorów na czteroletnią kadencję.

 

 

Komentarze