Anglia ZALANA! Jednak nadejdzie jeszcze…

Anglia

Cała Wielka Brytania zmaga się z ogromnym żywiołem i niestety w nadchodzących dniach nie zapowiada się na jakąkolwiek poprawę.

Agencja Środowiska zapowiada, że w czasie najbliższych 48 godzin poziom wody podniesie się jeszcze bardziej.

 

„Południe Wielkiej Brytanii zostało całkowicie zalane. W wyniku gwałtownych opadów i wywołanych przez nie powodzi, życie straciło trzy osoby”-informuje brytyjska policja.

 

Media relacjonują, że najgorsza sytuacja panuje w Sheffield w północnej Anglii. Policja odnalazła tam ciało chłopca, którego porwała wezbrana rzeka.

Ludzie są uwięzieni na dachach budynków, a w akcji ratunkowej biorą udział wojskowe śmigłowce.

 

Od czwartku 14 listopada pojawiło się łącznie 45 ostrzeżeń powodziowych na obszarze całej Anglii. Wydano także 122 alarmy powodziowe.

Ewakuacja ludzi została przeprowadzona w ponad 800 domach i wciąż są liczone straty. Zalane wodą samochody zostały porzucone na ulicach.

 

Na terenie Yorkshire znajduje się około 38 pomp do usuwania 50 milionów litrów wody na godzinę. Mimo to niektóre miejscowości są zalane do tego stopnia, że wystąpiło zagrożenie życia mieszkańców.

 

Woda zaczyna wdzierać się do mieszkań i sięgać wyższych pięter budynków. Anglicy są wzywani, aby na bieżąco monitorować ostrzeżenia  powodziowe i korzystać ze służb ratowniczych.

 

 

ZOBACZ TEŻ:DRAMAT na lotnisku w centrum kraju! ZDERZYŁY się dwa samoloty

 

 

Gruzja także zmaga się z jedną z najbardziej niszczących powodzi od ponad 10 lat, a meteorolodzy ostrzegają, że opady mogą utrzymać się jeszcze do tygodnia czasu.

 

 

Źródło:02/pixabay

 

Komentarze