DRAMAT na lotnisku w centrum kraju! ZDERZYŁY się dwa samoloty

samoloty

Doszło do zderzenia dwóch samolotów pasażerskich. Sytuacja  wyglądała bardzo niebezpiecznie.

Według wstępnych ustaleń pracowników niemieckiego lotniska boeing 777 należący do południowokoreańskich linii Korean Air chwilę po lądowaniu wjechał w samolot namibijskiego przewoźnika Air Namibia.

 

Do wypadku doszło w sobotę wieczorem podczas lądowania we Frankfurcie w Niemczech. Na szczęście nie ma rannych pasażerów ani załogi. Z ustaleń wynika, że prędkość maszyn nie była wysoka, stąd nikt nie poniósł obrażeń.

W niedzielę Air Namibia wydało oświadczenie, które określiło tę kolizję jako „drobny wypadek”.

 

„Lewe skrzydło samolotu Air Namibia uderzyło w poziomy statecznik maszyny Korean Air, która czekała na drodze kołowania po wylądowaniu” – poinformowały z kolei linie Korean Air w swoim oświadczeniu. Zgodnie z wydanym komunikatem koreański samolot przewoził na pokładzie 241 pasażerów i 40 członków załogi.

 

 

ZOBACZ TEŻ:Skandal w samolocie! Pasażerka poczekała, aż osoba przed nią zaśnie, żeby…

 

 

Zostało wszczęte śledztwo, mające na celu ustalenie w jaki sposób mogło w ogóle dojść do zderzenia dwóch samolotów. Maszyny zostały nieznacznie uszkodzone, ponieważ zniszczeniu uległ m. in. poziomy stabilizator w boeingu należącym do koreańskich linii.

 

„Sprawą kolizji na lotnisku we Frankfurcie zajmuje się Niemieckie Federalne Biuro ds. Badania Wypadków Lotniczych” – donosi Deutsche Welle.

 

 

 

ZOBACZ TEŻ:ASHWAGANDHA- roślina która UZDRAWIA! Sprawdź, jakie ma właściwości i jak ją stosować!

 

 

Źródło:02/pixabay

Komentarze