Auta stoją w gigantycznym korku! Ważna drogowa krajowa zablokowana przez rozlany (…)!

auta

W piątek nad ranem doszło do poważnego wypadku na drodze krajowej nr 1 w Mykanowie na Śląsku. W wyniku zderzenia dwóch aut ciężarowych z naczepy jednego z pojazdów wylał się płynny asfalt. Droga została zablokowana w obu kierunkach, a auta stoją w gigantycznym korku.

Do zdarzenia doszło dziś w godzinach porannych. Z informacji śląskiej policji wynika, że na odcinku drogi krajowej nr 1 w Mykanowie doszło do wypadku dwóch aut ciężarowych. Uderzenie było na tyle silne, że z auta, które przewoziło płynny asfalt doszło do wycieku. Droga została zablokowana w obu kierunkach, a według drogowców usuwanie szkód potrwa nawet kilka godzin. Wypadek wydarzył się na bardzo ruchliwej trasie w kierunku Częstochowy i Łodzi. Policja ustaliła, że żadnemu z kierowców biorących udział w wypadku nic się nie stało. Gorzej z auta, które przejeżdżały trasą w momencie kolizji. Wiele z nich oblepionych jest gęstą cieczą.

 

 

 

Na miejscu kolizji pracują służby porządkowe i strażacy, którzy starają się oczyścić jezdnię, jednak na ten moment jest to bardzo trudne, ponieważ muszą poczekać dopóki asfalt nie zastygnie. Droga krajowa nr 1 w Mykanowie będzie nieprzejezdna przez kilka dobrych najbliższych godzin. Śledczy, którzy pojawili się na miejscu wypadku starają się ustalić jak do niego doszło. Policja zorganizowała objazdy w kierunku Częstochowy trasą przez Łochynię i Mykanów, a w kierunku Łodzi przez Kościelec na Radomsko.

 

 

ZOBACZ TAKŻE:DRAMATYCZNY wypadek na A1! 5 osób…

 

 

źródła: o2.pl, foto pixabay.com

 

 

 

Komentarze