AWANTURA i BÓJKA na weselu! Wszystko przez Martyniuka.

Praktycznie nie ma w Polsce wesela bez muzyki disco polo – niemal na każdej imprezie nawet jeśli, nie jest to motyw przewodni, to ta muzyka musi się pojawić. Niestety może to prowadzić do awantur!

Disco Polo w Polsce zaczęło się na dobre w latach 90. Wtedy to powstało mnóstwo kultowych na swój sposób zespołów jak Akcent czy nieśmiertelni Boys’i. Dziś disco polo znowu szturmem podbija uszy Polaków. Kilka lat temu zrezygnowano z kilku stacji radiowych z muzyką rockową na rzecz … stacji disco polo, które do teraz mają się świetnie i zarabiają ogromne pieniądze. Lepiej mają jednak sami artyści, choć nie obywa się bez kontrowersji.

Dzisiaj gwiazdy disco polo zarabiają często większe pieniądze od innych gwiazd estrady – prym wiedzie Zenon Martyniuk – ostatnio wyprawił swojemu synowi – Danielowi – wesele , według plotek za ponad milion złotych. Lider zespołu Akcent może się pochwalić niebagatelnym majątkiem. Śpiewa – poza koncertami – także na weselach. I tutaj zrodziła się awantura…

– Usłyszałam włączone z odtwarzacza m wykonanie „Przez twe oczy zielone…” nie wytrzymałam, powiedziałam głośno co myślę o tej muzyce! Doszło do kłótni, partner poszarpał się innym gościem wesela – fanem Martyniuka. Wyszliśmy. – mówi Wyborczej24 Aleksandra – managerka warszawskiej korporacji.
– „Powiedziałam, że jak ktoś ma klasę i poziom, to nie może słuchać tego…. Zaczęła się jatka. Dobrze, że mojego partnera i tego gościa szybko rozdzielono”

Jednak większość z nas nie wyobraża sobie dobrej zabawy bez disco polo – oficjalnie nikt nie słucha, ale wszyscy znają – mówi jeden z producentów muzycznych. Jak to wygląda w suchych danych liczbowych?

50 proc. ankietowanych przyznaje, że lepiej bawi się na weselach, gdzie jest muzyka disco polo. 23% sądzi, że jeśli słyszy disco polo bawi się gorzej lub wychodzi a 27% nie ma zdania na ten temat.

Bardzo ciekawie wygląda podział ankietowanych w grupach wiekowych :

Disco Polo ma … najmniej fanów w grupie 45+, co może dziwić, bo zazwyczaj przy tej muzyce najlepiej bawią się nieco starsi ludzie. 

Najwięcej fanów disco polo znajdziemy na wsi – 56% osób wskazuje, że lubi tę muzykę. Niemal tak samo bo tylko o jeden punkt procentowy jest w małych i średnich miastach. 

W dużych i ogromnych miastach Polski zwolenników jest już nieco mniej, ale nadal sporo – 38%. Z kolei w tej samej grupie jest 34% przeciwników. A Wy? Słuchacie? 

Komentarze