Beata Szydło nadal z OCHRONĄ za 2 tys. dziennie! „Chodzi o DOBRO Polski”

Beata Szydło, jako europoseł, jest chroniona przez SOP? Powód kuriozalny. 

Byla premier oraz wicepremier Beata Szydło została już oficjalnie eurodeputowaną, jednak nadal przysługuje jej ochrona Służby Ochrony Państwa. Gdy Szydło znajdzie się w kraju od razu chroni ją funkcjonariusz SOP. Dlaczego? „Dobro Państwa”.

Wiadomość o tym, że Szydło już jako poseł do Parlamentu Europejskiego będzie chroniona przez SOP podał TVN24.pl 

-Jest chroniona przez SOP w podobnym wymiarze jak szef Rady Europejskiej Donald Tusk. Obojga dotyczy to na terenie Polski – mówi informator.

Art. 3 Ustawy o SOP mówi, że wicepremierzy objęci są ochroną z uwagi na sprawowany urząd, tak jak premier oraz prezydent. Ochrona przysługuje im przez miesiąc po zaprzestaniu pełnienia swojej funkcji.

Szydło jednak, wicepremierem nie jest od 4 czerwca, w związku z tym ochrona przysługiwała byłej premier do 4 lipca. Mimo to według TVN24.pl ma ją nadal. I to zgodnie z przepisami – szef MSWiA ma bowiem narzędzia do tego by objąć ochroną inne osoby „ze względu na dobro państwa”.

Wobec tego gdy Szydło do Brukseli wylatuje odwożona jest limuzyną SOP z kierowcą i ochroniarzem i w ten sam sposób wraca do domu. Jaki jest koszt takiej ochrony? Według informatora to 2 tysiące złotych dziennie. 

Komentarze