Będzie UNIEWAŻNIENIE wyborów? Giertych składa protest.

giertych

Roman Giertych zdecydował się na ostry protest. Ma zamiar jeszcze dziś wysłać go do Sądu Najwyższego. Ponadto, powiedział że każdy kto podziela jego argumenty może go skopiować oraz wysłać na podany przez niego adres. Jak tłumaczy prawnik, można to zrobić tylko dziś do północy. Takie informacje przekazał na swoim koncie na Facebooku.

Jak tłumaczy Giertych, osoby, które były odpowiedzialne za przygotowanie oraz prezentację materiałów w Telewizji Polskiej popełniły „przestępstwo przeciwko wyborom”. Polegało ono na tym, że faworyzowano w nich Prawo i Sprawiedliwość. Ponadto, dyskredytowany tym samym inne komitety wyborcze i negowano propozycje programowe pozostałych partii.

Działając w imieniu własnym, na podstawie art. 82, 83 i 241 ustawy Kodeks Wyborczy i art. 101 ust. 2 Konstytucji wnoszę protest wyborczy przeciw ważności wyborów do Sejmu RP przeprowadzonych w dniu 13 października 2019 roku i zwracam się o stwierdzenie nieważności ww. wyborów do Sejmu RP we wszystkich okręgach z powodu dopuszczenia się przez osoby odpowiedzialne w TVP S.A. za przygotowanie oraz prezentację materiałów dotyczących kampanii wyborczej do Sejmu RP, przestępstwa przeciwko wyborom, określonego w art. 249 pkt 2 kodeksu karnego, mającego wpływ na wynik wyborów, polegającego na przeszkadzaniu podstępem swobodnemu wykonywaniu prawa do głosowania poprzez faworyzowanie w mediach publicznych tj. TVP S.A. Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość, przy jednoczesnym dyskredytowaniu innych komitetów wyborczych, ich kandydatów oraz propozycji programowych – napisał Giertych.

 

ZOBACZ:Była jej chłopaka przysłała ZDJĘCIA! Na fotografiach było nawet widać…

 

Jak można przeczytać w raporcie Towarzystwa Dziennikarskiego, które już wcześniej przyglądało się stronniczości programów Telewizji Polskiej – „Zmasowana propaganda rządzącej partii przez publiczną telewizję znosi wymaganą przez prawo równość szans uczestniczących w wyborach partii i zasadniczo podważa wiarygodność wyboru Polaków 13 października”. Jak wpłynie taka masa protestów na przyszłość naszego kraju? Czy rzeczywiście Sąd Najwyższy przyjrzy się tej sprawie? Przyszłość pokaże.

źródło: innapolityka.pl fot. youtube.com

Komentarze