Bezdomna posiada KILKA domów! Dlaczego musi mieszkać w samochodzie?

Stany Zjednoczone Ameryki to kraj wielu absurdów. Ostatnia media w USA obiegała informacja o bezdomnej, która jest właścicielką 3 domów. Przez wprowadzone przepisy covidowe nie może eksmitować osób, którym wynajmuje domy.

 

Brandie LaCasse to weteranka amerykańskich sił zbrojnych, która postanowiła wynająć swoje domy dla polepszenia swojej sytuacji materialnej. Niestety po jakimś czasie najemcy przestali opłacać mieszkania. Nie może ich eksmitować, ponieważ rząd wprowadził moratorium na eksmisję. Wprowadzając przepis obiecał dofinansowanie strat. Przepis jednak nie funkcjonuje, a z zadeklarowanej kwoty do właścicieli trafiły jedynie szczątkowe pieniądze. W wywiadzie dla CBCNews opisuje swój dramat.

 

Przepłakałam wiele nocy, zastanawiając się, co się stało z moimi pieniędzmi. Przecież to ja kupiłam te nieruchomości, wyremontowałam je, wkładając w to swój pot i łzy. Zainwestowałam w nie, nie przypuszczając nawet, że nie będę miała się gdzie podziać – mówi LaCasse

 

Nie może wprowadzić się do żadnego domu, ponieważ najemcy odmawiają opuszczenia go. Administracja prezydenta Joe Bidena przedłużyła obowiązujące moratorium na eksmisje mimo braku poparcia w Kongresie.

 

Nie rozumiem, jak zgodnie z prawem rząd może oddać moją prywatną własność za darmo. Chcę tylko mieć mój dom z powrotem. Choć jeden – dodaje zrozpaczona kobieta.

 

 

Źródło: Bankier.pl

Zdjęcie: Pexels

Komentarze