Chcesz zakończyć TOKSYCZNY związek? Zapoznaj się z poradami ekspertów!

Rozpadom związków towarzyszą różne emocje – od rozpaczy, przez gniew, niedowierzanie aż po ulgę. 

Jeśli Twój związek już od dawna nie rokuje dobrze, a Ty czasem fantazjujesz o rozstaniu… Cóż, to chyba jasny sygnał, że czas powiedzieć „dość”, nawet, jeśli bardzo tę osobę kochasz. Być może przez długi czas były obietnice zmiany i czekanie na lepsze dni. Gdy już wiesz, że nic się nie da zrobić to czas zakończyć tę relację. Ale do zrobienia kroku naprzód musisz dojrzeć i uświadomić sobie, że wielka miłość to w tej sytuacji za mało. Pomożemy Ci przez to przejść. Jeśli z Twojej strony zapadła już decyzja, to musisz teraz wziąć pod uwagę kilka spraw.

Nie licz na to, że po zerwaniu będzie szansa na utrzymywanie kontaktu i wielką przyjaźń. Takie rzeczy zdarzają się tylko w przypadku par, które decyzję o rozstaniu podjęły wspólnie, na spokojnie, gdy uczucia same się wypaliły. Twój toksyczny partner najprawdopodobniej nie będzie w stanie normalnie z Tobą rozmawiać po tym wszystkim. Nadal będzie zatruwał Ci życie. Nastaw się raczej na całkowite urwanie znajomości, a nie na profesjonalne i taktownie domknięcie wspólnego rozdziału. 

Nawiązując do poprzedniej rady proponujemy również wytyczenie granicy między Tobą, a eks. Szczególnie, gdy po rozstaniu zacznie Cię nachodzić, nękać telefonami, wiadomościami i domagać się wyjaśnień. Pamiętaj, że masz pełne prawo decydować o tym, czy jesteś komuś winna/winien rozmowę. Jeśli nie masz na to ochoty – sprawa jest prosta.

Gdy przygotowujesz się do tego trudnego kroku upewnij się, że masz kogoś, kto wesprze Cię w chwilach zwątpienia. Może to być ktoś z rodziny, przyjaciel lub inna bliska osoba. Ktoś taki obiektywnie spojrzy na Twoją sytuację i pomoże Ci podjąć decyzję, a gdy już zechcesz zakończyć nieudany związek, to będzie Cię motywować. A po wszystkim w razie potrzeby przyniesie pocieszenie. 

Teraz czas na główny punkt, czyli rozstanie. Musisz zebrać się na odwagę i prosto z mostu zakomunikować „To koniec”. Nie zapytać, nie poprosić, nie napomknąć, ale ZAKOMUNIKOWAĆ. Nikt nie ma prawa żądać od Ciebie szczegółowych wyjaśnień. Bardzo prawdopodobne jest to, że toksyczny partner nie zrozumie lub nie zechce zrozumieć Twoich argumentów. Mało tego, będzie próbował wpędzić Cię w poczucie winy i zmanipulować do zmiany zdania.

Po wszystkim nie ma nic złego w tym, aby spędzić trochę czasu w towarzystwie samego siebie. W trudnym związku najprawdopodobniej zapomniałeś/zapomniałaś o swojej prawdziwej wartości. Teraz masz szansę przypomnieć sobie siebie, swój uśmiech i to, co w sobie lubisz. Postaraj się też oczyścić umysł z wracania myślami w przeszłość. Nawet, jeśli ta osoba powiedziała, że nie nadajesz się do niczego i że jeszcze wrócisz na kolanach. To nieprawda. Jeśli już udało Ci się uwolnić z tych sideł, to tylko po to aby rozpocząć nowy rozdział. Powodzenia!

Komentarze