Cierpi na nią co trzecie dziecko w Polsce! Wszystkiemu winne smartfony!

dziecko

Coraz więcej maluchów w Polsce korzysta ze smartfonów, co ma negatywny wpływ na ich zdrowie. Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach zaczęło leczyć dzieci cierpiące na tzw. szyję smartfonową. Przypadłość ta może dotyczyć już co trzeciego dziecka w naszym kraju!

W katowickiej klinice pojawia się coraz więcej dzieci, które cierpią przez nadmierne korzystanie z dobrodziejstw technologii jaką są smartfony. Według pracowników Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach coraz młodsi zaczynają cierpieć z powodu bólu spowodowanego nadmiernym korzystaniem z komórek. I choć problem nie występuje tylko w Polsce, to w ostatnim czasie zanotowano u nas bardzo dużo przypadków dzieci borykających się z tzw. zespołem szyi smartfonowej. Ból ten to nic innego, jak efekt zbyt częstego używania telefonu komórkowego.

 

 

 

 

Kiedy patrzymy w naszą komórkę jesteśmy zazwyczaj pochyleni i przez jakiś czas znajdujemy się w nienaturalnej pozycji. Każde takie nachylenie głowy od pionu, do którego przystosowany jest nasz kręgosłup, wywołuje zwiększenie siły nacisku na kark. W efekcie po jakimś czasie odczuwamy ból, który przez nadmierne korzystanie ze smartfonu w pozycji pochylonej może się z czasem nasilać. Aby w przyszłości uniknąć zwyrodnienia szyi i niepotrzebnego cierpienia korzystając z telefonu powinniśmy unieść go nieco wyżej niż zwykle. Dzięki temu zachowamy prostą postawę i będziemy czuć się zdecydowanie bardziej komfortowo.

 

 

 

ZOBACZ TAKŻE:Szczecin: Kolejna „ofiara” smartfona! Wpatrzona w ekran szła wprost pod (…)!

 

 

źródła: o2.pl, foto pixabay.com

 

 

 

 

 

Komentarze