Czy Kamil Stoch zawalczy dziś o zwycięstwo? Bukmacherzy obstawiają…

Dziś po południu w Oberstdorfie rozpocznie się walka o zwycięstwo w 68. edycji Turnieju Czterech Skoczni. Wśród faworytów tej prestiżowej imprezy jest Kamil Stoch, który triumfował w niej już dwukrotnie – w sezonach 2016/17 i 2017/18.

Jak podała PAP, sobotnie kwalifikacje wygrał Austriak Stefan Kraft. Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Japończyk Ryoyu Kobayashi był czwarty. Najlepiej z Polaków wypadł Piotr Żyła, który uplasował się na dziewiątej pozycji. Triumfator dwóch edycji Turnieju Czterech Skoczni Kamil Stoch, nie był zadowolony ze swojego występu w kwalifikacjach do niedzielnego konkursu w Oberstdorfie. Polak osiągnął 126 metrów i zajął 22. pozycję.

„Z trzech sobotnich skoków tylko pierwszy treningowy był dobry, dwa następne, w tym także ten w kwalifikacjach, nie były do końca udane. Już na progu wiedziałem, że zrobiłem coś źle…” – przyznał najlepszy z biało-czerwonych.

W poprzedniej edycji, 67. TCS triumfował Kobayashi. Także w tym roku Japończykowi daje się największe szanse na końcowe zwycięstwo.

Na liście kandydatów do zwycięstwa jest także Stoch, który już dwa razy okazał się najlepszy. Jest on drugim polskim zwycięzcą TCS. Pierwszy triumf odniósł Adam Małysz w sezonie 2000/01.

Bukmacherzy już obstawiają…
Wszystko będzie wiadomo jeszcze dziś. Niedzielny konkurs rozpocznie się o godz. 16.30.

źródło: PAP, fot. FB Kamil Stoch Official

Komentarze