Danuta Holecka przemaglowała Kamińskiego i Wąsika. Opowiedzieli, jak wygląda więzienna rzeczywistość

Danuta Holecka, doświadczona dziennikarka, nie unika trudnych pytań, nawet gdy dotyczą one osobistych kwestii. Ostatnio jej uwagę skupiła sytuacja Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika, którzy niedawno opuścili więzienne mury po skazaniu za udział w aferze gruntowej. W rozmowie ze zwolnionymi politykami, Holecka skonfrontowała ich z tematem ich zdrowia, co wywołało kontrowersje i zainteresowanie opinii publicznej.

Dzień po wyjściu na wolność, Kamiński i Wąsik postanowili pojawić się w studiu TV Republika, gdzie czekała na nich Danuta Holecka. Choć początkowo politycy byli niechętni do rozmowy na temat swoich problemów zdrowotnych, w końcu otworzyli się na pytania prowadzącej.

Sprawa skazania obu polityków za podżeganie do korupcji i podrabianie dokumentów w związku z aferą gruntową z 17 lat temu wciąż budzi ogromne zainteresowanie społeczne. Mimo aktu łaski w 2015 r., Kamiński i Wąsik niedawno trafili do zakładów karnych. Ich wyjście na wolność było chwilą triumfu, a dzień później już stawili się w studiu, gdzie czekała na nich Holecka.

Podczas rozmowy nie mogło zabraknąć pytania o ich stan zdrowia, zwłaszcza że medialne doniesienia sugerowały, iż prowadzili strajk głodowy. Holecka zatroskana ich losem dopytywała o kondycję Mariusza Kamińskiego, który cierpi na cukrzycę. Mimo uśmiechów na twarzach polityków po opuszczeniu więzienia, dziennikarka upierała się, aby poruszyć temat ich zdrowia.

Panie ministrze, jak? – pytała zdecydowanie.

W odpowiedzi Mariusz Kamiński nawiązał do trudności, jakie musiał przejść w czasie odbywania wyroku. Wyznał, że był związany pasami na łóżku, poddany przymusowemu dokarmianiu, co określił jako drastyczny zabieg. Wspomniał także o problemach z przegrodą nosową, które utrudniały mu procedury medyczne.

Dziennikarka z trudem słuchała bolesnych opowieści o warunkach, w jakich politycy przebywali, i naruszeniach ich praw podstawowych. Mariusz Kamiński otwarcie wyraził poczucie krzywdy wynikające z działań Służby Więziennej. Opowiedział o przymusowym dokarmianiu i nieudanych próbach wsadzenia sondy przez nos, zwracając uwagę na swoje osobiste trudności.

Dla Danuty Holeckiej trudne było zrozumienie, jak prawa człowieka mogą być lekceważone w systemie karnej izolacji. Niemniej jednak, mimo trudnych doświadczeń, Mariusz Kamiński mógł liczyć na wsparcie nie tylko swojej ukochanej, ale także na sympatię wielu obserwatorów, którzy z zainteresowaniem śledzili rozmowę na antenie TV Republika.

Danuta Holecka DRĄŻYŁA z Mariuszem Kamińskim temat stanu jego zdrowia: "Panie ministrze, jak?". "Związano mnie pasami"

Danuta Holecka DRĄŻYŁA z Mariuszem Kamińskim temat stanu jego zdrowia: "Panie ministrze, jak?". "Związano mnie pasami"

Źródło: media/Kadr z serwisu informacyjnego „Dzisiaj”

Takie warunki w więzieniu mają Maciej Wąsik i Mariusz Kamiński!

Komentarze