„Dostałem 5 tys. MANDATU za podlewanie ogródka tydzień temu” Jest ustawa!

Nawet 5 tys. złotych kary za podlewanie ogródka czy mycie samochodu. Taki mandat może nałożyć samorząd!

W weekend w miejscowości Skierniewice doszło do poważne problemów z dostępem do wody. Problem rozwiązano, jednak od poniedziałku obowiązuje tam zakaz używania wody „w celach innych niż socjalno-bytowe” – poinformowały lokalne media. Sprawdziliśmy zapisy ustaw w tej sprawie.

Zakaz obowiązuje w wielu miejscach Polski i obejmuje wykorzystywanie wody do podlewania przydomowych ogródków, upraw lub jakichkolwiek terenów zielonych. Dotyczy to także napełniania basenów i mycia samochodów. Za złamanie zakazu grożą ogromne kary – zapłaciłem 5 tysięcy za…

podlewanie swojego ogródka. Wszystko bo jest upał i jest jakiś zakaz. Ogródek podlewałem tydzień temu. Dziś dostałem mandat – mówi Pan Piotr. Nie wiem z czego to zapłacę. 

Kary za złamanie zakazu wynoszą od 500 zł. Ponadto jak w przypadku Pana Piotra osoba łamiąca postanowienie nie musi zostać przyłapana na gorącym uczynku. Może ją zdradzić licznik zużycia wody. 

Za co 5 tysięcy?

Karę 5 tysięcy złotych można otrzymać za „nielegalne” pozyskanie wody z hydrantów lub omijając wskazania wodomierza. Wtedy 5 tysięcy to minimum. A może być znacznie więcej.

Komentarze