DRAMAT w Warszawie! Reaguje prezydent

rządu, dramat

Każdy z nas słyszał o tym, jaki dramat ostatnio wydarzył się w Warszawie. Mężczyzna wjechał swoim sportowym BMW na przejście dla pieszych. Pech chciał, że akurat przechodziła przez nie para z dzieckiem w wózku. Mężczyzna w ostatniej chwili odepchnął żonę i wózek, a rozpędzone auto uderzyło prosto w niego. Mimo prób reanimacji zmarł.

Do wszystkiego po trzech dniach ustosunkował się prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Zapowiedział on, że rozpocznie działania, które pomogą w polepszeniu bezpieczeństwa na drogach stolicy. Zależy mu na tym żeby podobny dramat nie miał już miejsca.

Niedzielna tragedia wstrząsnęła mną tak jak wszystkimi mieszkańcami Warszawy. Myślami jestem z rodziną ofiary, którą dotknęło niewyobrażalne nieszczęście. Nie zabierałem głosu wcześniej, bo chciałem poznać wszystkie fakty. Emocje – najbardziej szlachetne – nie sprzyjają procesowi podejmowania decyzji, ale jak tylko dotarła do nas ta tragiczna informacja, zleciłem zebranie wszystkich danych na temat wypadku. Już w niedzielę nakazałem przygotowanie pełnej analizy i planu działań, które możemy podjąć, żeby poprawić bezpieczeństwo pieszych na warszawskich ulicach – napisał prezydent Trzaskowski.

Trudno się nie dziwić zdecydowanym działaniom. Chyba każdemu zależy na tym żeby podobne tragedie nie miały już miejsca. Niestety, same przepisy wszystkiego nie załatwią. Do tego jest też potrzebna wyobraźnia i ludzie, którzy są odpowiedzialni, a niestety piraci drogowi są, byli i będą.

 

ZOBACZ:Poszedł do DENTYSTY, ponieważ bolały go ZĘBY MĄDROŚCI! Mężczyzna nie przeżył!

 

W najbliższych miesiącach postawimy sygnalizację świetlną na kilkunastu przejściach dla pieszych. Będziemy montować progi spowalniające, zastępować skrzyżowania kompaktowymi rondami. Miasto zapłaci za dodatkowe patrole policjantów z drogówki – tak jak to robimy już w tym roku, a w przyszłym roku zakończymy audyt przejść dla pieszych. W sumie sprawdzimy 4500 miejsc. Ta tragedia pokazała – zmiany w mieście zwiększające bezpieczeństwo pieszych są potrzebne tu i teraz – dodał prezydent Rafał Trzaskowski.

Przypomnijmy, że do tragicznego wypadku doszło w niedzielę po godzinie 13. 31-letni kierowca bmw potrącił pieszego, który przechodził przez przejście przy ul. Sokratesa na warszawskich Bielanach. Z relacji świadków wynika, że 33-letni mężczyzna w ostatniej chwili zdążył wypchnąć na chodnik żonę i odsunąć wózek z 3-letnim synkiem. Uratował bliskich, ale sam nie był w stanie już uciec.

źródło: wp.pl fot.

Komentarze