Duda STRACIŁ 20 pkt. % poparcia! Największe szanse na zostanie prezydentem ma…

Sondaż prezydencki 2020. Ogromne zmiany. Andrzej Duda traci 20 punktów procentowych.

 

Na Andrzeja Dudę chce głosować 39 proc. respondentów,  jak wynika z sondażu prezydenckiego przeprowadzonego przez pracownię Kantar. Porównując te liczby z badaniem przeprowadzonym w kwietniu, aktualny prezydent stracił aż 20 punktów procentowych.

W sondażu przeprowadzonym w kwietniu Andrzej Duda mógł liczyć na głos aż 59 proc. respondentów.

 

Andrzej Duda z wynikiem 39 proc.głosów nadal jest liderem w walce o prezydenturę. Drugie miejsce zajmuje kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski. Jeszcze niezarejestrowany kandydat uzyskał poparcie 18 proc. respondentów.

 

Z kolei 15 proc. ankietowanych chciałoby głosować na Szymona Hołownię. To wzrost poparcia dla tego kandydata aż o 8 pkt. proc.

8 proc. badanych chce poprzeć Krzysztofa Bosaka, to oznacza wzrost poparcia o 3 pkt. proc. zestawiając aktualne wyniki z kwietniowymi.

Kandydaci z najmniejszym poparciem to: Władysław Kosiniak-Kamysz, który uzyskał 3 proc. Nieco mniejszą ilość głosów zdobyliby Robert Biedroń i Marek Jakubiak – poparcie na poziomie 2 proc. Mniej niż 1 proc. poparcia uzyskał Stanisław Żółtek. 12 proc. badanych nie potrafiło wskazać żadnego z kandydatów.

II tura

W drugiej turze Andrzej Duda ma największe szanse na prezydenturę i pokonałby każdego rywala. Jednak najbardziej wyrównaną walkę prowadziłby z Szymonem Hołownią. Andrzej Duda miałby uzyskać 47 proc. głosów a Hołownia 45 proc. Z kolei 6 proc. odpowiadających nie wiedziałoby, na kogo odda swój głos. Pozostałe 2 proc. nie wzięłoby udziału w takim głosowaniu.

Według badania w wyborach chce wziąć udział aż 78 proc. badanych. Ponad połowa wie, że odda głos na swojego kandydata.

Sondaż został przeprowadzony w dniach 18-19 maja na reprezentatywnej grupie 956 dorosłych mieszkańców Polski.

Komentarze