Dzieci odurzały się dezodorantem! Chłopiec stracił…

W Jeleniej Górze zabawa dwójki dzieci zakończyła się tragicznie.Wszystko przez dezodorant!

Rzecznik jeleniogórskiej policji Edyta Bagrowska poinformowała w poniedziałek, że w sobotę na jednym z jeleniogórskich podwórek doszło do tragedii.

Dwójka dzieci w wieku szkolnym bawiła się dezodorantami w sprayu. Niebezpieczna substancja z preparatu doprowadziła do makabrycznego zdarzenia.

 

„11-letni chłopiec i 13-letnia dziewczynka odurzali się zawartością dezodorantu. Chłopiec stracił przytomność, trafił do szpitala, gdzie po kilku godzinach zmarł. 13-latka czuje się dobrze. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo” – powiedziała policjantka. Dodała, że policja prowadzi śledztwo w sprawie śmierci dziecka.

 

Jakie toksyczne substancje znajdują się w dezodorantach i antyperspirantach?

 

Większość tych preparatów posiada niebezpieczny skład taki jak formaldehyd, zwany też metanalem albo aldehydem mrówkowym – jest silnie trującym bezbarwnym gazem drażniącym skórę i drogi oddechowe. Działa on cytotoksycznie, rakotwórczo i alergizująco na skórę i spojówki, powodując często wysypkę.

Glikol propylenowy (propylene glycol) – to kolejna substancja chemiczna występująca w każdym tego typu produkcie. Mimo że nie uważa się go za chorobotwórczy, to zdecydowanie ułatwia on penetrację naszego układu nerwowego innym, toksycznym substancjom.

 

 

 

ZOBACZ TEŻ:TRAGEDIA pod Zieloną Górą! Sprawcy naćpani, a wśród nich kobieta w CIĄŻY!

 

 

Źródło:radiozetwiadmości/pixabay

 

Komentarze