Dziennikarz zadał Szydło pytanie po ANGIELSKU. Jej reakcja mówi wszystko! Wideo.

Beata Szydło jest kandydatką Zjednoczonej Prawicy w wyborach do europarlamentu. W trakcie konferencji prasowej byłej premier zadano pytanie – dziennikarz BBC zadał Szydło dwa pytania. Pierwsze dotyczyło wyprowadzenia flag Unii Europejskiej z gabinetu Prezesa Rady Ministrów, drugie Brexitu. Szydło najwyraźniej zrozumiała tylko słowo „brexit” i odnosiła się tylko do tego, pomijając drugie pytanie.

„Kiedy była pani premierem wyprowadziła pani wszystkie flagi Unii Europejskiej ze swojego biura. A jednak teraz ubiega się pani o mandat w Parlamencie Europejskim. Czy widzi pani w tym jakąś sprzeczność?”

Kolejne pytanie dotyczyło opinii Szydło dotyczącej brexitu. Wicepremier pominęła odpowiedź na pierwsze pytanie, przechodząc od razu do drugiego, złośliwi twierdzą, że Beata Szydło w ogóle nie zrozumiała pierwszego pytania, natomiast drugie – zdaniem komentatorów zrozumiała dzięki słowu „brexit”. Szydło w marcu tego roku na antenie radia ZET wspominała, że języka angielskiego wciąż się uczy.

Szydło na konferencji powiedziała, że Polacy byliby szczęśliwi, gdyby do brexitu nie doszło. „Zobaczymy, jakie będą decyzje, ale dla Polski Wielka Brytania jest ważnym partnerem i chcielibyśmy, żeby Brytyjczycy pozostali we wspólnocie europejskiej” – mówiła była premier.

W wyniku braku odpowiedzi na pierwsze z pytań, dziennikarz BBC zadał je ponownie, tym razem łamaną polszczyzną.

To jest kłamstwo wierutne. Ja napisałam na Twitterze do polityków Platformy, że jeżeli będą rozpowszechniać takie kłamstwo, to w trybie wyborczym będą musieli mnie przeprosić, dlatego że flagi UE cały czas są w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i również były w moim gabinecie. Nikt flag europejskich nie wyprowadzał

– powiedziała Beata Szydło.

Komentarze