Eksperci przeszukali siedzibę Hitlera. Dokonali niesamowitego odkrycia!

eksperci

W Wilczym Szańcu znajduje się kwatera główna Adolfa Hitlera w której stacjonował pod koniec II wojny światowej. Eksperci dokonali tam niesamowitego odkrycia.

Badacze z nadleśnictwa Srokowo, które zarządza tym terenem, odnaleźli liczne przedmioty do użytku codziennego. Mogą one dostarczyć dużo informacji odnośnie tego jak funkcjonowało to miejsce za czasów wojny. Znalezione przedmioty mają być w przyszłości wystawione na ekspozycje i dostępne dla turystów. Jednymi z najliczniejszych przedmiotów, które dokopano z ziemi były maszynki do golenia czy tubki po paście do zębów. Znalazły się tam też szklane butelki po piwie i winie.

 

ZOBACZ TAKŻE: OBNIŻKA 500+! Dostaniesz mniej o…

 

Odkrytych przedmiotów jest o wiele więcej. Natrafiono również m.in. na talerze z kasyn Wehrmachtu czy pojemniki po kosmetykach, na których widnieje godło III Rzeszy. Wydobyte zostały też fiolki zawierające niegdyś najprawdopodobniej lekarstwa. Oprócz przedmiotów codziennego użytku eksperci odnaleźli elementy schronów. Odkopali także stalową okiennicę , która miała zabezpieczać okna budynków przed odłamkami bomb wybuchających w pobliżu. Znaleziono też słuchawkę prysznicową oraz 3 tabliczki, zawierające ostrzeżenie o doprowadzanej przez rury gorącej wodzie. Badacze odkryli również szyld fryzjerski.

 

Kolejne z ostatnich znalezisk Wyrwana z ościeżnicy i odkształcona falą eksplozji okiennica jednego z wysadzonych w…

Gepostet von Wilczy Szaniec, Wolfsschanze, Lasy Państwowe am Sonntag, 24. November 2019

 

Kolejne poszukiwania na terenie strefy I „Wilczego Szańca” prowadzone przy współpracy z gdańską Fundacją Latebra,…

Gepostet von Wilczy Szaniec, Wolfsschanze, Lasy Państwowe am Mittwoch, 20. November 2019

 

 

źródło: Wilczy Szaniec, Lasy Państwowe, Nadleśnictwo Srokowo, fot. facebook

Komentarze