Eksplozja NUKLEARNA w Rosji! Polska w strefie…

Rosja. Wybuch nuklearny na poligonie!

Do ogromnej eksplozji doszłona rosyjskim poligonie w obwodzie archangielskim. Wszystko najprawdopodobniej przez próbę wyciagnięcia pocisku z dna morza. Ten miał wpaść do wody podczas testów.

CNBC informuje, że przyczyną eksplozji może być zupełnie coś innego niż to, co przekazują media. W wyniki wybuchu zginęli żołnierze oraz pracownicy Rosatomu. Oficjalna wersja mówi o eksplozji z powodu testów rakiety. Najprawdopodobniej nie poznamy jednak szczegółów sprawy. Strona rosyjska niechętnie komentuje sytuację. Prawdopodobnie przyczyną wybuchu był pocisk manewrujący. Promieniowanie 20-krotnie przekroczyło normę – Polska znalazła się w…

bezpiecznej strefie,z dala od miejsca eksplozji. Nasz kraj nie jest zagrożony wzrostem promieniowania. Do wybuchu doszło 8 sierpnia. Rosjanie przyznało, że po wybuchu promieniowanie wynosiło 0,13-0,26 mikrosiwerta na godzinę. Kreml potwierdził incydent.

Jednak CNBC oraz Radio Swoboda poddają pod wątpliwość oficjalne powody eksplozji. Zdaniem ekspertów wybuch nastąpił po próbie podniesienia pocisku znad morza. W katastrofie zginęło pięciu pracowników Rosatomu oraz dwóch żołnierzy. Wszystko przez test pocisku Buriewiestnik – dowiadujemy się z oficjalnych komunikatów.

Prawdopodobnie jednak eksplozja była wynikiem podnoszenia pocisku. Ten miał znajdować się na dnie Zatoki Dwińskiej – spadł tam w zeszłym roku. 

Widzieliśmy na wodzie kilka statków. W pobliżu jednego z nich wybuchło. Słup wody uniósł się co najmniej sto metrów w górę – mówiła jedna z osób, która widziała tragedię.

Statki zauważone przez świadków rzekomo używano do transportu odpadów nuklearnych. Jeden z nich ponadto był wyposażony w sprzęt do podnoszenia zatopionego sprzętu.

Komentarze