Emerytura WYŻSZA o nawet kilkaset złotych! Wystarczy złożyć…

Wyższa emerytura! Jest wyrok sądu. Wystarczy jedna rzecz.

Precedensowy wyrok sądu – z ZUS-em można wygrać! Nieoficjalnie emerytura za pracę będzie wyższa nawet o kilkaset złotych. Jest jeden warunek. Spełniła go kobieta, której przypadek opisała Rzeczpospolita. Zapadł precedensowy wyrok. Będą kolejne.

Wyższa emerytura?

Podwyższona emerytura po rekompensacie? To możliwe a nawet pewne. Już zapadł pierwszy wyrok w tej sprawie, a jak mówią eksperci, to dopiero początek. Takich wyroków sądu będzie znacznie więcej a ZUS zacznie wypłacać wyższe świadczenia. Wszystko przez ważny aspekt, który do tej pory wiele osób pomijało. A to błąd. Co zrobić by mieć wyższą emeryturę? Wystarczy…

Rekompensata doliczana do emerytury to efekt wyroku Sądu Najwyższego z czerwca 2019 roku. Trzy lata wcześniej ZUS nie przyznał rekompensaty kobiecie za utracone do emerytury prawo w niższym wieku niż ten ustawowy. Kobieta odwołała się do sądu. W latach 1988-2008 informatyczka pracowała przy monitorach z ekranem kineskopowym. To z kolei miało negatywny wpływ na jej wzrok.

Ten wyrok zawiera ważną definicję pracy przed monitorem kineskopowym jako pracy w szczególnych warunkach – mówi dr Tomasz Lasocki z Katedry Ubezpieczeń Uniwersytetu Warszawskiego.

Jak czytamy w Rzeczpospolitej o rekompensatę mogą starać się osoby urodzone po 1948 roku, które przed rokiem 2009 wypracowały co najmniej 15 lat stażu w szczególnych warunkach. Dolicza się im dodatkową kwotę do kapitału początkowego.

 

Komentarze