Głębokie spojrzenie w oczy zdradza wiele! Oto 5 rzeczy, które możesz wyczytać z oczu!

oczy

Komunikacja niewerbalna, a więc nasze gesty, wygląd i postawa ciała wiele o nas mówi. To samo zdradza spojrzenie, ponieważ patrząc komuś głęboko w oczy można z nich wyczytać wiele przydatnych informacji.

Oto jakie rzeczy można wyczytać z oczu:

 

  • Szczerość uśmiechu- to oczy zdradzają, czy jesteśmy szczerzy w swoich emocjach czy też nie. Wystarczy, że rozmówca złapie z nami kontakt wzrokowy, aby poznać prawdę.

 

  • Seksualne zainteresowanie albo zagrożenie. Patrzenie komuś głęboko w oczy przez dłuższą chwilę wywołuje podniecenie. Może to być seksualne zainteresowanie lub wrogie nastawienie. To spojrzenie zdradza, czy ktoś wydaje nam się atrakcyjny, czy też odczuwamy zagrożenie. Oczywiście interpretacja będzie zależeć głównie od okoliczności.

 

  • Nasze myśli może zdradzać kierunek w którym patrzymy, gdy się zamyślimy. Patrzenie w lewo wskazuje, że rozmówca zapomniał lub próbował coś zapamiętać. Natomiast patrzenie w prawo wskazuje na twórcze myślenie. Może być ono interpretowane jako potencjalny znak, że ktoś może być podstępny w niektórych sytuacjach. W przypadku osób leworęcznych będzie odwrotnie.

 

  • Kłamstwo. Mówi się, że oszust zawsze unika kontaktu wzrokowego. Wyrafinowani kłamcy postępują wręcz przeciwnie. Patrzą głęboko w oczy, aby uwiarygodnić swoją wersję, aż w pewnym momencie mogą z tym przesadzić.

 

  • Miłość. To oczy w pierwszej kolejności zdradzają, czy komuś się podobamy.

 

ZOBACZ TEŻ:Dramat kobiety, która chciała wyglądać jak Angelina Jolie! Trafiła do więzienia za (…)!

 

Kiedy jesteśmy czymś lub kimś  zainteresowani, nasze źrenice się rozszerzają. Ponadto emocje i odczucia wobec osoby, z którą rozmawiamy, mogą spowodować, że podświadomie zmieniamy częstotliwość mrugnięć. Mruganie więcej niż 6-10 razy na minutę może być sygnałem, że rozmowa zamienia się we flirt.

 

Źródło:wprostzdrowie/pixabay

Komentarze