Grecja: szokujące odkrycie na DNIE morza!

dnie

W Grecji na dnie morza dokonano niesamowitego znaleziska.

George Ferentinos z Uniwersytetu w Patras w Grecji badał dno morskie za pomocą sonaru. Wraz z kilkoma kolegami od tygodni przeczesywali teren wokół wybrzeża wyspy Kefallinia na Morzu Jońskim. Przy wyspie przebiegał niegdyś szlak handlowy.

 

W trakcie poszukiwań naukowcy natrafili na rzymski statek. Rzymski wrak statku ma około 2 tysiące lat. W środku leży około tysiąca dobrze zachowanych dzbanów. Znalezisko może ujawnić wiele szczegółów na temat ludzi, którzy żyli w czasach Cesarstwa Rzymskiego,  a także ich gospodarki oraz handlu.

 

Naukowcy początkowo odkryli trzy wraki z czasów II wojny światowej – dwa statki i jeden samolot. Znaleziska są niemal w ogólne niezniszczone. Dopiero na koniec poszukiwań natrafili na statek rzymski.

 

Jak na razie nie ujawniono więcej szczegółów na temat znaleziska, jednak nie jest to pierwszy taki stary wrak, który odnaleziono w tamtym obszarze.  Najstarszy statek pochodził z IV wieku przed naszą erą.

 

 

ZOBACZ TEŻ:ZAMACH w Londynie! TO powiedziano o Polaku!

 

W ostatnich latach wielu odkryć dokonano także u wybrzeży Krety. Greccy naukowcy specjalizujący się w archeologii podwodnej odnaleźli  na dnie morza pozostałości czterech starożytnych statków: dwóch z okresu rzymskiego oraz dwóch z okresu bizantyjskiego.

 

 

ZOBACZ TEŻ:UWAŻAJ! Masz konto w tym banku? Czekają Cię spore problemy!

 

Źródło:02/ppixabay

Komentarze