Handlujesz na Olx i Allegro? Zobacz!

W trakcie debaty „Smart konsument w świecie omnichannel” odbywającej się podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego, podkreślono znaczenie handlu sieciowego. Internet diametralnie zmienił podejście do sprzedaży.

Ludzie coraz częściej dokonują zakupów jednym kliknięciem, o każdej porze dnia i nocy, kierując się wygodą i niechęcią do zatłoczonych centrów handlowych.

Priorytety dla sklepów internetowych

Właściciele sklepów internetowych doskonale wiedzą, ze dla klientów liczy się- podobnie jak w przypadku zakupów stacjonarnych- jakość obsługi klienta, zarówno tej w trakcie zakupów, jak i po nich. Klienci lubią mieć możliwość wyboru i to nie tylko w kwestiach sposobu i pory dostawy, ale również zwrotów oraz reklamacji. W przypadku towarów typu leki, suplementy diety i żywność, musi ona być konkurencyjna w porównaniu z tym, co proponują nam stacjonarne sklepy.

W handlu internetowym ważne jest również budowanie zaufania. Liczy się wszechstronna satysfakcja klienta. W końcu wszyscy mamy coraz mniej czasu. Do lamusa odchodzi również trend, że klienci poszukują jak najtańszych rozwiązań. W dzisiejszych czasach liczy się prestiż i wygoda, takie aspekty jak cena powoli zaczynają schodzić na dalszy plan. W tym nasz rynek zaczyna upodabniać się do tego zachodnioeuropejskiego. Ma z tym również związek znaczny wzrost zarobków oraz poprawa sytuacji materialnej Polaków.

/Katarzyna Goch

Komentarze