III Wojna Światowa? RAKIETY uderzyły w Amerykanów!

III Wojna Światowa rozpoczęta? Rakiety uderzyły w Amerykanów! Kto stoi za atakiem?

Stany Zjednoczone chcą rozszerzyć swoją walkę z tzw. Państwem Islamskim. Jednak to rywalizacja na linii Iran – USA jest efektem ataku.

29 kwietnia Abu Bakr al-Bagdadi, samozwańczy kalif tzw. Państwa Islamskiego pojwił się po raz pierwszy od niemal 5 lat! Oczywiście tylko na nagraniu wideo. Nie potwierdzono autentyczności tego filmu, ale jeśli nagranie jest świeże, to najbardziej poszukiwany terrorysta świata żyje i jest w całkiem dobrej formie.

„Od ostatniego nagrania, gdy ogłaszał powstanie kalifatu tylko nieco posiwiał i trochę przytył” – mówi jeden z dziennikarzy. Al Baghdadi przebywał jednak w ukryciu, teraz nagle rakiety zaatakowały Amerykanów. Atak rakietowy związany jest z napięciami na linii Iran – USA,  pociski rakietowe uderzyły w…

 Zajmowane przez światowe koncerny naftowe tereny – w tym m.in. ExxonMobil i Royal Dutch Shell. Trzy osoby zostały ranne , nikt do ataku się nie przyznaje. Obserwatorzy postawili tezę o wstępie do III wojny światowej i możliwym udziale Iranu, jednak eksperci twierdzą, że teza ta jest mocno przesadzona. 

Iracka armia informuje, że atak przeprowadzono używając rakiet krótkiego zasięgu Katiusza. Pociski miały spaść zaledwie 100 metrów od centrum pobytu i eksploatacji ExxonMobil. Amerykanie natychmiast ewakuowali 21 pracowników do pobliskiego Dubaju. 

Ponadto dwie osoby ranne zostały w wyniku ataku rakietowego na zagraniczne koncerny naftowe w Burjejsi (południowy Irak). To już kolejny groźny incydent związany z koncernami w ostatnich dniach. 

Rakieta uderzyła tam, gdzie swoje siedziby mają największe światowe firmy. Pocisk spowodował zniszczenia także w części mieszkalnej. Póki co żadna organizacja nie przyznała się do ataku. Na miejscu działa ExxonMobil, Royal Dutch Shell oraz włoska spółka Eni.

Zdarzenia mają prawdopodbnie związek ze zarzutami na linii Iran-USA. 13 czerwca doszło do eksplozji na tankowcach w Zatoce Osmańskiej. Załogi ewakuowano. USA wprost za ataki obwinia Iran oraz ich sojuszników.

Komentarze