III Wojna Światowa – Rosja oficjalnie…

III Wojna Światowa?! Rosja zajęła oficjalne stanowisko.

Rosja jest gotowa pójść na wojnę, jeśli będzie taka konieczność – mówi szef tamtejszej służby wywiadu zagranicznego. Jak dodał swoje słowa kieruje w stronę Stanów Zjednoczonych. Strona Rosyjska niezmiennie będzie wzmacniać swoje siły.

To, co powiedział Siergiej Naryszkin zdaniem ekspertów trzeba przyjąć jako wyraźne ostrzeżenie. „Rosja daje do zrozumienia, że nie będzie uginać się przed nikim” – mówi ekspert.

-W obecnej sytuacji, która jest alarmująca, musimy zintensyfikować nasze starania zmierzające do zwiększenia zdolności obronnych naszego kraju. Jak to mówią – jeśli chcesz pokoju, przygotuj się na wojnę – mówił Siergiej Naryszkin.

Szef rosyjskiego wywiadu skrytykował Amerykanów za podejmowane działania. Jak zaznaczył, to właśnie aktywności USA zmusza Rosję do zwiększania środków na obronność. Jak poiformował już w 2021 roku wygasa traktat „New START”.

Jedyne, co robią USA, to podkopują międzynarodowy system bezpieczeństwa – powiedział szef rosyjskiej służby wywiadu zagranicznego, który został zacytowany przez TASS.

Traktat „New START” co to jest?

Traktat „New START” został podpisany 9 lat temu – w 2010 roku. Pod dokumentem swój podpis złożyły głowy Stanów Zjednoczonych oraz Rosji. Byli to odpowiednio Barack Obama i Dmitrij Miedwiediew. Traktat stanowi zobowiązanie, które zakłada ograniczenie liczby głowic nuklearnych w pociskach ICBM i SLBM. 

-Rosja pokazuje, że nie pozostanie bierna. Działania USA mogą wzbudzać niepokój Rosji. Należy dążyć do porozumienia, a nie wyścigu zbrojeń. Liczę, że takie programy jak „New START” będą kontynuowane – mówi amerykanista Piotr Nowak.

 

fot. YouTube

Komentarze