III Wojna Światowa rozpoczęta?! WYSTRZELONO 220 rakiet!

III Wojna Światowa? Zaatakowano Izrael.

Na terytorium państwa Izrael każdego dnia wystrzeliwanych jest aż 220 rakiet. W większości pociski są przechwytywane przez Siły Obronne Izraela. Teraz jednak jedna z rakiet spadła wprost na autostradę. Mieszkańcy Gazy pozostają w schronach!

Islamscy ekstremiści wznowili ostrzały rakietowe. Przerwa w ataku nie trwała długo. W Izrael poleciało aż 220 pocisków! Na szczęście większość została przechwycona przez specjalny system „Żelaznej Kopuły” – to nawet 90% pocisków – informuje strona timeofisrael.com. Rakiety, które przedostały się przez zaporę uderzyły w domy, drogi oraz inne miejsca. Szkody są znaczne, jednak obrażenia niewielkie.

Jak wiadomo ostrzał jest reakcją na nalot Izreala przeprowadzony na czołowego dowódcę Dżihadystów  w Gazie. W wyniku ataku ranne zostały dwie osoby. Ponadto ok. 50 osób odniosło niewielkie obrażenia fizyczne lub psychiczne. Niektórzy z nich znajdują się pod opieką lekarzy.

Czy działania w strefie Gazy, to wstęp do III Wojny Światowej?

– Strefa Gazy to od dawna miejsce konfliktu. Jednak obecna sytuacja polityczna każe postawić pytanie, czy niewielka iskra nie przerodzi się w ogromny konflikt na globalną skalę. Na szczęście póki co nic na to nie wskazuje. – mówi ekspert.

Ponadto Izrael oraz ambasada RP wydały ostrzeżenia:

-Ważna informacja dla wszystkich Polaków, przebywających obecnie w Izraelu. Proszę zachować ostrożność i ściśle stosować się do instrukcji odpowiednich władz” – czytamy na Twitterze Ambasadora RP w Izraelu Marka Magierowskiego.

-Alarmy rakietowe w południowym i środkowym Izraelu; miliony ludzi kryją się w schronach, szkoły i miejsca pracy zamknięte; Izrael będzie bronił się przed sponsorowanym przez Iran Islamskim Dżihadem, grupą terrorystyczną, która przeprowadziła mnóstwo ataków na naszą ludność – przekazali z kolei izraelscy dyplomaci.

fot . YouTube

 

Komentarze