III Wojna Światowa?! „Trump OFICJALNIE…”

III Wojna Światowa? Jest decyzja Donalda Trumpa.

Donald Trump zdecydował o wycofaniu wojsk amerykańskich z północnego rejonu Syrii. To w tym regionie operację rozpoczęły tureckie siły zbrojne. Zdaniem wielu za decyzją Trumpa stoją biznesowe układy prezydenta USA z Turkami.

Dlaczego Donald Trump zdecydował się pozwolić Turcji na przeprowadzenie działań wojskowych przeciw Kurdom? Niestety odpowiedzi próżno było szukać na środowej konferencji prezydenta Stanów Zjednoczonych.

„Donald Trump oficjalnie zdradził Kurdów” – grzmi jeden z przeciwników prezydenta.

Wydaliśmy ogromne pieniądze na pomoc Kurdom. Oni walczą o swoje ziemie. Mówicie, że walczą razem z USA, tak. Ale walczą o swoje ziemie” – mówił na konferencji prasowej prezydent Donald Trump.

-Stany Zjednoczone nie popierają tego ataku i jasno dały Turcji do zrozumienia, że ta operacja jest złym pomysłem – dodał prezydent Stanów Zjednoczonych.

Trump daje Turcji, czego ona pragnie i porzuca Kurdów, kluczowych partnerów działających w interesie USA. W Turcji stoją dwie Trump Towers” – napisał na Twitterze amerykański politolog na University College London Brain Klaas.  Jego sugestię podziela wielu komentatorów. Wiele osób sądzi, że nie chodzi tutaj o interesy USA, ale o biznes Donalda Trumpa. To ma być nieoficjalny powód decyzji prezydenta USA.

Kurdowie byli jednym z najważniejszych sojuszników Stanów Zjednoczonych w walce z Państwem Islamskim. Teraz Turcja zamierza stworzyć wzdłuż swojej granicy z Syrią strefę bezpieczeństwa wolną od Kurdyjskich partyzantów.

 

Komentarze