Indie osiągnęły sukces w misji na Księżyc! Lądownik Vikram już bada obszar

Wielki triumf w dziedzinie badań kosmicznych przyniosły Indie, stając się czwartym krajem w historii, który z powodzeniem wylądował na Księżycu. Doniesienia z indyjskiej agencji kosmicznej potwierdziły, że lądownik Vikram skutecznie osiadł na powierzchni Księżyca.

Po dwóch poprzednich próbach w ramach misji Chandrayaan-1 i Chandrayaan-2, siedziba indyjskiej agencji kosmicznej obecnie pewnie jest miejscem pełnym radości. Misja Chandrayaan-3, w której ramach lądownik Vikram wyruszył w kierunku Księżyca, zakończyła się pełnym sukcesem. Pojazd spokojnie zesztywniał na powierzchni Srebrnego Globu, dokładnie w rejonie bieguna południowego. Co równie ważne, Indie są również pierwszym krajem, który dokonał udanego lądowania w tym konkretnym obszarze Księżyca.

Historyczny krok Dotychczas tylko trzy państwa – Stany Zjednoczone, Chiny i Rosja – mogły pochwalić się udanym wysłaniem swojego sprzętu na Księżyc. Chwilę temu podobne osiągnięcie miała w planach Moskwa, ale niestety misja Rosjan zakończyła się niepowodzeniem. Warto również podkreślić, że na pokładzie lądownika Vikram znajdował się również łazik Pragryam, który teraz ma przystąpić do badań obszaru, na którym przybył indyjski pojazd.

Zobacz także: Wiemy, jak wysoka będzie 14. emerytura! Pierwsze wypłaty już we wrześniu!

Komentarze