Jest DATA zakończenia pandemii koronawirusa?!

Bill Gates podaje datę zakończenia pandemii koronawirusa w bogatych krajach. Dodaje, kto będzie zadłużony.

Pandemia koronawirusa istotnie wpłynęła na życie całego świata. Mimo znoszenia wielu obostrzeń, nadal pamiętamy niedawny lockdown. Wzrost liczby zakażeń powoduje, że jak bumerang wracają pytania o szczepionkę. Wczoraj Władimir Putin ogłosił, że Rosjanie już taki preparat posiadają.

Głos zabrał wieloletni najbogatszy człowiek świata Bill Gates. Miliarder od początku był zaangażowany w sprawę COVID-19. Fundacja jego i jego żony ostatnio przekazała 150 milionów dolarów na walkę z pandemią. Łącznie Gatesowie przekazali już 250 milionów. W rozmowie z magazynem Wired Bill Gates przyznał, że pandemia będzie zanikać w rożnym czasie w różnych krajach. Najbogatsze mają uporać się z pandemią w przyszłym roku. Biedniejsze będą walczyć dłużej.

-Innowacje w zakresie zwiększenia diagnostyki, nowych terapii i szczepionek są naprawdę imponujące. Sprawia to, że czuję, że dla bogatego świata powinniśmy być w stanie w dużej mierze zakończyć tę sprawę do końca 2021 roku, a dla całego świata do końca 2022 roku”. – wyznał Bill Gates.

-Kraje wpadną w długi i będą narażone na utratę stabilności. Minie wiele lat nim wrócimy do miejsca, w którym byliśmy na początku 2020 r. Co prawda nie jest to I czy II wojna światowa, ale możemy mówić o podobnej sile oddziaływania, która negatywnie odbije się na losach świata – dodał Gates.

Komentarze