Jest NAGRANIE z burzy na Giewoncie! „Pioruny UDERZAŁY w ludzi, widać jak…”

– Po uderzeniu pioruna latały kamienie, takie jak pięść i większe, w promieniu 100 metrów to się rozprysło – mówił tatrzański przewodnik. Jest nagranie z dramatycznych wydarzeń na Giewoncie!

W czwartkowe popołudnie nad Tatrami przeszła gwałtowna nawałnica. – To był moment. Nagle zrobiło się ciemno, widać było gęste chmury i błyski. Potem stało się najgorsze – relacjonuje reporter Wyborczej24.pl Piotr Adamski. W wyniku przejścia nawałnicy śmierć poniosły cztery osoby w tym dwoje dzieci a ponad 100 jest poszkodowanych. Bilans ofiar niestety ciągle rośnie.
– To się stało jak byłem na Herbacianej Przełęczy. Masa ludzi szła w górę. Niektórzy byli bezpośrednio przy krzyżu, na samej kopule szczytowej. Nagle wszyscy usłyszeliśmy grzmoty. Jednak ludzie nadal szli w górę. Widziałem jak jeden z przewodników mówi aby zejść. Nikt go nie słuchał bo prawdopodobnie każdy zdawał się na prognozy. W końcu jednak zaczęli zawracać. Za chwile uderzył pierwszy z piorunów. – mówi Adamski. Na nagraniu, które zamieszczamy poniżej widać jak piorun…

zniszczył jeden ze szlaków. „To był straszliwy chaos. Wszyscy spanikowali. Nad głowami latały kamienie wielkości piłek do ręcznej. Po uderzeniu pioruna kamienie dosłownie się rozpryskiwały. Ktoś dostał samym piorunem. To było straszne. Nie mogłem patrzeć – mówi nasz reporter. Kiedy turyści zaczęli uciekać po pierwszym uderzeniu następowały kolejne – śmiertelne.
Gwałtowne nawałnice doprowadziły do tragedii w wielu rejonach Tatr. Najgorsza sytuacja miała miejsce na Giewoncie. Piorun uderzył w grupę 20 osób przebywających na szczycie.  „Prawdopodobnie jeden z piorunów uderzył w łańcuch, którego trzymało się kilkanaście osób” – informował portaltatrzanski.pl. 

Komentarze