„KATASTROFA RYANAIR w powietrzu”! 378 osób…

Dramatyczne wydarzenia z udziałem popularnej, taniej linii lotniczej Ryanair!

Tragedie związane z wypadkami lotniczymi zawsze niosą bardzo szerokim echem, niestety podczas katastrof zazwyczaj ginie bardzo wiele osób a samo zdarzenie jest tematem dnia na całym świecie. 

Irlandzki przewoźnik jest znany w całej Europie przede wszystkim z niskich cen biletów oraz słonych dopłat za np. nadbagaż. Polacy często wybierają Ryanair udając się w podróż – w 2018 roku tylko w Polsce odprawiono 13 milionów osób. Niestety doszło do prawdziwego dramatu, który może zmienić postrzeganie linii. Samolot Ryanair na wysokości 10 kilometrów…

Niemal zderzył się z drugą maszyną linii. W ostatniej chwili piloci Ryanair zapobiegli tragedii dzięki wykorzystaniu systemu TCAS.

O włos od tragedii były dwie maszyny irlandzkiego przewoźnika nad Hiszpanią. Na wysokości przelotowej niewiele zabrakło by doszło do zderzenia dwóch samolotów Boeing 737-800. O fakcie poinformowała hiszpańska Komisja Badania Wypadków w Lotnictwie Cywilnym (CIAIAC). Wszczęto także śledztwo w tej sprawie.

Maszyny irlandzkiego przewoźnika prawie zderzyły się na wysokości 10 km – jedna z nich leciała z Sewili do Tuluzy, a druga z Santiago de Compostella na Majorkę. Kontroler ruchu nakazał im lecieć na identycznej wysokości. Jednak trasy obydwu maszyn przecinały się. „Katastrofa Ryanair w powietrzu” – pisali przerażeni internauci na Facebooku. Hiszpanią wstrzymała oddech. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło.

Dzięki TCAS – systemowi ostrzgajacj przed zagrożeniem maszyny minęły się o 120 metrów  na wysokość, a dzieliła je odległość zaledwie 4 kilometrów. Nie wiadomo ilu pasażerów znalazło się na pokładzie obydwu maszyn, ale z reguły jest to komplet – po 189 osób na jeden samolot.

Komentarze