„Kłamstwo Dudy wyszło na JAW”? Chodzi o Sąd Najwyższy.

Prezydent Duda spotkał się z zarzutami kłamstwa ws. Sądu Najwyższego. Do sprawy odniósł się były  prezydent Aleksander Kwaśniewski.

-Prezydent Andrzej Duda mija się z prawdą – powiedział Aleksander Kwaśniewski. Tak były prezydent skomentował słowa Andrzeja Dudy. Chodzi o decyzję w sprawie nominacji I prezes

Sądu Najwyższego.

-Ja swojego wyboru dokonałem. Tak wybierał prezydent Aleksander Kwaśniewski, który wybrał na I prezes SN profesora Lecha Gardockiego, a nie Adama Strzembosza, który miał największe poparcie sędziów SN. To był swobodny wybór – powiedział Duda. Tak wyjaśnił swój wybór Małgorzaty Manowskiej na stanowisko I prezes Sądu Najwyższego.

Politycy oraz internauci powiedzieli wprost – prezydent Duda skłamał. Z krytykującymi prezydenta zgodził się Aleksander Kwaśniewski.

– Prezydent Andrzej Duda mija się z prawdą. Lech Gardocki dostał więcej głosów od Adama Strzembosza. Wybrałem go z tym większym przekonaniem, że jest nie tylko wybitnym prawnikiem, ale także postacią apolityczną – mówił Aleksander Kwaśniewski w wywiadzie dla portalu oko.press.

-A.Duda stwierdził, że w 1998 roku “profesor Adam Strzembosz został wybrany przez sędziów większością głosów” na kandydata, ale “prezydent Aleksander Kwaśniewski zdecydował się na profesora Lecha Gardockiego”.

Prezydent Duda kłamał. – napisała na Twitterze Agnieszka Pomaska.

-Kłamstwo Dudy wyszło na jaw? – pyta jeden z posłów opozycji.

Decyzja Andrzeja Dudy wzbudziła kontrowersje. Małgorzata Manowska nie uzyskała największej liczby głosów od

sędziów Zgromadzenia Ogólnego.

Komentarze