Komary boją się tej rośliny jak ognia! Dzięki jej niezwykłym właściwościom żaden się do ciebie nie zbliży!

komary

Deszcz i na przemian słońce to pogoda, którą uwielbiają komary. Chyba każdy z nas miał okazję doświadczyć jak bardzo nieprzyjemne są ich ugryzienia. Z pozoru maleńki bąbel na ciele sprawia nam mnóstwo kłopotów, ponieważ nieprzyjemnie swędzi i piecze. Jak więc ratować się, by dominium ograniczyć obcowanie z komarami na świeżym powietrzu czy w domu?

Skuteczne w ich odstraszaniu są na pewno spray’e jednak działają one do kilku godzin. Warto zainteresować się również tym, co rośnie wokół nas, ponieważ nic w walce z komarami nie jest tak skuteczne jak rośliny. Jest to dobra alternatywa dla preparatów dostępnych w drogeriach i aptekach, a przede wszystkim bardziej bezpieczna dla ludzkiej skóry. Są takie, których komary wręcz nienawidzą

 

ZOBACZ:KOMAR tygrysi już w Polsce! ŚMIERĆ po ugryzieniu! Są pierwsze ZGONY!

 

 

Skutecznym sposobem będzie posadzenie w doniczce na balkonie kilka gatunków roślin, których komary boją się niczym przysłowiowy diabeł święconej wody. Krwiożercze owady odstrasza ich zapach, a sprawdzą się tu przede wszystkim bazylia, kocimiętka czy komarzyca! Warto więc wziąć pod uwagę tę alternatywę, ponieważ sprawdza się w 100 procentach i dzięki niej mamy pewność, że kiedy wstaniemy rano na naszym ciele nie będzie swędzących bąbli.

 

ZOBACZ TAKŻE:Groźny gatunek komara już w Polsce. Jego ukąszenie może być śmiertelne!

 

źródła: fakt.pl, foto pixabay.com

Komentarze