Korea Północna szykuje się do wojny! KIM DZONG UN wydał rozkaz!

wojny

Kim Dzong Un, przywódzca Korei Północnej przeprowadził inspekcję jednostki wojskowej położonej na wyspie Changrin. Wydał rozkaz przeprowadzenia „manewrów wojennych”.  Przekazał również informację, że kraj jest gotowy do wojny. 

 

Żołnierze otrzymali wytyczne od swojego przywódcy, mianowicie nakazał on utworzyć  wojsku dobrze funkcjonujący system aby w każdej chwili być gotowym do przeprowadzenia misji bojowej. Informację przekazała Koreańska Centralna Agencja Prasowa. Na tę chwilę nie są znane szczegóły. 

Na zaistniałą sytuację zareagowała Korea Południowa. Władze kraju ogłosiły specjalny komunikat:

 

,,Wzywamy Koreę Północną do natychmiastowego zaprzestania wszelkich działań wojskowych na obszarach przygranicznych, co do których istnieje obawa, że zwiększą one napięcia militarne. Prosimy o pełne przestrzeganie obowiązującego paktu” – poinformowałą rzecznik ministerstwa obrony Choi Hyun-soo.

 

ZOBACZ TAKŻE: TO księżna Meghan ZROBIŁA królowej Elżbiecie II!

 

Już po raz kolejny Kim Dzong Un osobiście nadzorował ćwiczenia militarne. Eksperci twierdzą, że ma to na celu wywarcie presji na USA. Po to aby w przyszłości móc uzyskać większe ustępstwa w rozmowach dotyczących ograniczenia przez Koreę Północną rozwoju broni nuklearnej.

 

 

 

fot. facebook

Komentarze