Korwin Mikke o wyniku wyborów! Powiedział TO wprost!

Wypowiedzi lidera KORWiN zazwyczaj są kontrowersyjne. Tym razem Janusz Korwin-Mikke także nie zawiódł. Zobacz, co powiedział po ogłoszeniu wyników wyborów! (czytaj dalej!)

 

Graliśmy jako jedna drużyna, szło nam wspaniale i mam nadzieję, że ostateczne wyniki to odbiją – mówił Korwin-Mikke tuż po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborów. – Ostatnio mieliśmy 6,1 i wyszło 4,5, w związku z tym ja bym się w tej chwili nie cieszył. (…) W Wielkiej Brytanii istniało prawo z 1690 każące śmiercią magów i wróżbitów – przypomniał i zaapelował, aby z całą radością poczekać do ogłoszenia wyników przez PKW. 

 

Przypomnijmy, że według sondaży Ipsos Konfederacja Wolność i Niepodległość otrzymała 6,4 proc. głosów, a tym samym może mieć 13 mandatów. Wybory wygrał PiS, któy zdobył 43,6 proc. poparcia. Dla Prawa i Sprawiedliwości oznaczałoby to 239 miejsc w Sejmie RP. 

Janusz Korwin Mikke jak zawsze dobitnie skomentował także inny fakt. –  Chciałbym również podziękować telewizji, konkretnie telewizji pisowskiej. Polacy nienawidzą, jak kogoś się krzywdzi. Widzieli, jak oni nas traktują i dzięki nim mamy tak wspaniały wynik. Jeszcze raz dziękujemy Jackowi Kurskiemu – powiedział. 

 

Mikke zaznaczył, że wiele środowisk pracowało na ten wynik. Wymienił m.in. ultrakatolików, libertarian, monarchistów, narodowców. Podziękował również swoim wyborcom: – To są ludzie, którzy chcą, żeby coś się zmieniło. Hasło brzmiało: ”Albo kontynuacja, albo Konfederacja”. Oni wybrali Konfederację – wyjaśniał.

 

Jeśli sondażowe wyniki potwierdzą się, Janusz Korwin Mikke może zostać jednym z najstarszych posłów. Lider Konfederacji ma 76 lat. Szansę na powrót do Sejmu dostaje po 26 latach swojej działalności politycznej. A to z kolei oznacza, że Prezydent RP może mianować go Marszałkiem Seniorem. Ostatnim na tym stanowisku był zmarły niedawno Kornel Morawiecki (78 lat).

 

Fot. Facebook

 

Komentarze