Ksiądz: „Pedofilia nikogo NIE zabija”.„Dziecko chce zajrzeć pod…”

Wypowiedź księdza wstrząsnęła milionami. Stwierdził, że aborcja jest czynem gorszym niż pedofilia. Inny duchowny dodał kontrowersyjny komentarz ws. pedofilii.

Amerykański ksiądz potępił polityków, którzy poparli ustawę aborcyjną. Jak powiedział trzeba takim osobom odmawiać udzielania komunii świętej. Jak dodał aborcja to czyn znacznie bardziej haniebny niż pedofilia.

Duchowny Richard Bucci powiedział, że chociaż wykorzystywanie jest ”okropną rzeczą”, to porównywanie aborcji i pedofilii to rzecz niesprawiedliwa. Jak dodaje więcej dzieci usunięto niż wykorzystano.

”Przecież nie można porównywać moralnie tych dwóch kwestii – aborcji oraz pedofilii. Pedofilia nikogo nie zabija. Aborcja już tak” – podkreślił duchowny.

Bucci powiedział, że jego zdanie nie powinno wzbudzać zdziwienia. Katechizm Kościoła Rzymskokatolickiego zakłada, że dziecko już od momentu poczęcia ma prawa człowieka. Duchowny dodał, że ponad 40 ustawodawców popierających aborcję należy wykluczyć z przyjmowania komunii świętej. Ponadto chciałby ich także wyłączyć z roli chrzestnych a także z czytania na Mszy.

Kościół Rzymskokatolicki zakłada, że bezpośredni zabieg aborcyjny  to „poważna sprzeczność z prawem moralnym”. Jednakże w 2016 r. Papież Franciszek zezwolił duchownym na rozgrzeszenie osób trudniących się aborcją. Zaznaczył jednak, że aborcja to „poważny grzech”.

Wiele osób oburzyło zdanie Bucciego.

”Kiedy mówi, że pedofilia nie zabija ludzi, cóż, najwyraźniej nie rozumie. Powinien był przyjść do budynku państwowego i wysłuchać zeznań, ponieważ jest wiele ofiar, których już nie ma wśród nas. Te zranione głosy, które słyszałem – ukradli im dzieciństwo. Praktycznie zniszczyli życie. A teraz słyszymy, że są szczęściarzami, ponieważ wciąż żyją! ” – mówi jedna z ofiar pedofili.

Na te zarzuty odpowiada jeden z księży :

– Często dziecko chce zajrzeć pod sutannę. To nie jest zawsze tak, że duchowny zmusza. To są dużo bardziej skomplikowane relacje. Choć oczywiście godne potępienia i nic takich kapłanów nie usprawiedliwia” – mówi.

Komentarze