Ksiądz WYKORZYSTAŁ 1,5 roczną dziewczynkę! „Prowadziłem ją do ŚWIĘTOŚCI”

Dramat sióstr! Ksiądz wykorzystywał wszystkie pięć dziewczynek. 

Jak wynika z raportu opublikowanego przez Sąd Najwyższy w Pensylwanii, aż 300 księży dokonało na terenie tamtejszych parafii aktów pedofilskich. Łącznie ofiarami kapłanów padło aż 1000 dzieci. Prawdopodobnie jednak liczna ta jest większa.

Szczegóły wykorzystywania możemy odnaleźć w specjalnym raporcie, który liczy aż 800 stron. To m.in. z niego można dowiedzieć się o księdzu, który złamał chłopczykowi kręgosłupem trakcie stosunku. Inny kapłan z kolei wykorzystywał pięć sióstr. Najmłodsza z nich miała zaledwie 1,5 roku. Niestety księdzu to nie przeszkadzało. Jak mówił „molestowanie jest nawet święte”. Dziewczynka została najpierw…

… wykorzystana. Później kapłan tłumaczył swoje czynu prowadzeniem do świętości. Wykorzystywane dzieci odurzano, a następnie manipulowano. Chłopcom i dziewczynkom wmawiano, że to, co robią im księża prowadzi ich do świętości. Jednemu z chłopców grupa kapłanów kazała bez ubrań pozować na krzyżu.

Mimo ujawnienia skandali niestety przestępcom nie można już postawić zarzutów. Wszystko z powodu przedawnienia. Sam raport został opracowany na podstawie archiwów diecezjalnych. Dochodzenie prowadzono 1,5 roku. Zdaniem twórców dokumentu biskupi strąki się tuszować te przypadki.

Do sprawy odniósł się Watykan. Reakcja na raport ws. pedofilii w Kościele w stanie Pensylwania w USA mówi, że Watykan „odczuwa ból i wstyd”. Takie słowa wypowiedział Greg Burke. Dyrektor biura prasowego Stolicy Apostolskiej dodał, że wymienieni w raporcie księża dopuścili się „straszliwych przestępstw”. 

Komentarze