KSIĄŻĘ HARRY i MEGHAN MARKLE dostaną WIELKIE ODSZKODOWANIE?

Książę Harry i Meghan Markle są ulubioną parą brytyjskich tabloidów.

Prasa regularnie towarzyszy zakochanym, oceniając stylizację księżnej. Okazuje się, że nie wszystkie publikacji przypadły parze do gustu.

Książę Harry i Meghan Markle pozwali gazetę „Mail on Sunday”, która opublikowała prywatny list księżnej.

„Straciłem matkę i teraz patrzę, jak moja żona pada ofiarą tych samych potężnych sił” — czytamy w oświadczeniu księcia.

Kilka miesięcy temu „Mail on Sunday” opublikował prywatny list księżnej Sussex. Prawdopodobnie chodzi o korespondencie skierowaną do jej ojca. Gdy trafił w obieg, błyskawicznie podchwyciły go media na całym świecie.

Harry’emu i Meghan nie spodobało się to i postanowili pozwać wspomniany tabloid. Książę poinformował o zaistniałej sytuacji, w oficjalnym oświadczeniu. Podkreślił, iż jego żona stała się ofiarą tych samych agresorów, którzy przed laty atakowały jego matkę (księżną Dianę), co według wielu doprowadziło do jej tragicznej śmierci.

„Moja żona stała się jedną z najświeższych ofiar brytyjskiej prasy brukowej, która prowadzi kampanię przeciwko ludziom, bez zastanowienia się nad jej konsekwencjami. Widziałem, co się dzieje, gdy ktoś, kogo kochasz, zostaje upokorzony do tego stopnia, że nie jest już traktowany ani postrzegany jako prawdziwa osoba. Straciłem matkę i teraz patrzę, jak moja żona pada ofiarą tych samych potężnych sił” – możemy przeczytać w komunikacie Harry’ego do mediów.

Jakie oskarżenia wystosowali przeciwko tabloidowi? Na temat ten wypowiedziała się kancelaria prawna Schillings. Prawnicy rodziny królewskiej przyznali, iż list został opublikowany aby oczernić wizerunek księżnej i jej męża:

„Wszczęliśmy postępowanie w związku z naruszeniem prywatności, naruszeniem praw autorskich i wspomnianym programem medialnym.”

Komentarze