Kucharz reprezentacji Polski ujawnił: Polacy PIJĄ zamiast jeść! To zapewni sukces?

Biało-czerwoni wkraczają w kluczową fazę przygotowań do Euro 2020. Tomasz Leśniak, kucharz drużyny, opowiedział o nawykach żywieniowych, które mają zapewnić sukces podczas mistrzostw. Niektóre pomysły zaskakują!

Pełna mobilizacja

Przygotowania biało-czerwonych idą pełną parą. Dziś rozegramy mecz towarzyski z Islandią. Pierwszy poważny mecz w ramach Euro 2020 odbędzie się 14 czerwca. Polacy zmierzą się ze Słowakami. Biało-czerwoni od kilkunastu dni intensywnie trenują pod okiem trenera Paula Sousy. Nie tracą czasy, ale poznają taktykę na mistrzostwa, którą przygotował dla nich portugalski szkoleniowiec. Polscy piłkarze pracują nad mechanizmami, które podczas meczy pozwolą na osiągnięcie sukcesu.

Facebook/PZPN Łączy Nas Piłka

Dieta to podstawa

Na sukces na murawie składa się wiele czynników. Ważny jest trening, ale też przygotowanie mentalne i mobilizacja. Jednak należy też pamiętać, że dieta piłkarzy ma kluczowe znaczenie. Podczas poniedziałkowej konferencji wystąpił między innymi kucharz drużyny, Tomasz Leśniak. Kucharz zdradził, że piłkarze zrezygnowali z deserów. Zastąpili je sokami. Leśniak powiedział:

Ten posiłek przeciętny człowiek rozpatruje jako coś dobrego do zjedzenia, nieważne czy to owoc, czy to coś słodkiego do zjedzenia, ale jednak w formie stałego pokarmu.

Picie zamiast jedzenia

Kucharz drużyny ujawnił, że sztab szkoleniowy wprowadził duże zmiany w odżywianiu. W dużej mierze zrezygnowano ze stałych pokarmów. Tomasz Leśniak powiedział:

Kadrowicze postanowili jednak jeść zamiast jeść i nie mamy wątpliwości, że wszystko jest zaplanowane w optymalny sposób.

Oby ten sposób okazał się receptą na sukces i pomógł biało-czerwonym w wygrywaniu kolejnych meczu i wyjściu z grupy. Przecież na to wszyscy liczymy, prawda?

Facebook/PZPN Łączy Nas PIłka

Źródło: Super Express

Zdjęcia: Facebook/PZPN Łączy Nas Piłka

Komentarze