Kukiz został OPLUTY! Co się wydarzyło po głosowaniu?

Paweł Kukiz to nietuzinkowa postać polskiej sceny politycznej. Podczas wieczoru wyborczego w 2015 roku zarzekał sie, że nie „ma takiej opcji” by zbratał się z PO lub PiS. Wczorajszego dnia te słowa przestały być aktualne.

Ustawa nazwana potocznie „lex TVN” zakłada, że firmy pochodzące z uznawanych za niedemokratyczne krajów nie będą mogły być udziałowcami w polskim rynku medialnym. Do prawa medialnego wprowadzony ma zostać zapis, że telewizje i radia w Polsce mogą mieć właścicieli tylko z Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Ustawa jednak uderza tylko w stację TVN ponieważ jej właścicielem jest amerykański koncern Discovery, a USA nie należą do EOG.

https://twitter.com/RobertBiedron/status/1425543507654201347

https://twitter.com/ArturDziambor/status/1425713910053801984

Sejm głosami polityków Prawa i Sprawiedliwości, Solidarnej Polski oraz Kukiz 15 przyjął nowelizację ustawy nazwaną „lex TVN”. Wiele osób ze świata mediów i polityki mówi wprost, że jest ona wymierzona tylko i wyłącznie w TVN. Po głosowaniu na osobę Pawła Kukiza spadła fala hejtu, został wręcz słownie opluty. Posłowi zarzucano, że „sprzedał się” czy też „zdradził swoje wartości”.

 

Źródło: Twitter

Zdjęcia: Facebook

Komentarze