Leszek Miller o Banasiu! Pozostaje TYLKO jedno.

Leszek Miller wypowiedział się nt. Mariana Banasia. Jego zdaniem jeśli PiS nie może przekonać szefa NIK do dymisji, to pozostaje tylko jedno rozwiązanie.

PiS już robił różne rzeczy, więc nie jest to dla niego jakaś wielka przeszkoda – mówił Leszek Miller na łamach „Rzeczpospolitej”. Jak przyznał, jeżeli PiS nie może skłonić prezesa NIK do złożenia dymisji, to rozwiązanie jest już tylko jedno.

– To jest problem dlatego, że mianowano pana Banasia na szefa NIK-u, a kadencje określa konstytucja. Ale nie takie rzeczy PiS robił, bo pamiętam, że jeszcze całkiem niedawno próbował skrócić konstytucyjną kadencję pani pierwszej prezes Sądu Najwyższego. Jeżeli PiS ma kłopoty z porozumieniem się z panem Banasiem i skłonieniem go do dymisji, to pozostaje tylko coś, co zmieniałoby stan prawny – powiedział „Rzeczpospolitej” były premier.

Jak dodał zmiana stanu prawnego dla PiS nie powinna stanowić większej przeszkody. Miller miał na myśli wcześniejsze działania Prawa i Sprawiedliwości.

– PiS już robił różne rzeczy, więc nie jest to dla niego jakaś wielka przeszkoda. Inaczej na czele głównej instytucji kontrolnej będzie człowiek, co do którego są bardzo poważne podejrzenia.

Leszek Miller stwierdził także, że PiS jeśli bardzo czegoś chce, to może posunąć się do wielu działań. Niekoniecznie  w zgodzie z prawem UE czy polskim.

-Dotychczasowe rządy PiS-u dowiodły, że jeżeli ta formacja czegoś chce, to jest w stanie to przeprowadzić, nie oglądając się ani na prawo polskie, ani unijne – dodał były premier.

Komentarze