MAKABRA na Kujawach. STRZELANINA w szkole!

W szkole podstawowej w Brześciu Kujawskim w okolicach  Włocławka (województwo kujawsko-pomorskie) 18-letni napastnik wdarł się do budynku szkoły i zaczął strzelać!

Ranne są co najmniej dwie osoby. Napastnik został już ujęty przez policję. Władze gminy Brześć Kujawski apelują o zabranie dzieci ze szkoły.

„Były uczeń szkoły najpierw wrzucił do budynku petardy hukowe, a potem postrzelił sprzątaczkę” –  czytamy na portalu wloclawek.naszemiasto.pl.

Zdarzenie miało miejsce po godzinie 9 w Szkole Podstawowej nr 1 w Brześciu Kujawskim. Jak wynika z informacji miejscowych mediów ranne są 2 osoby. Napastnik zdążył postrzelić sprzątaczkę, zranił także petardą hukową uczennicę.

Na stronie internetowej Gminy Brześć Kujawski opublikowano oświadczenie :

„Sytuacja została opanowana przez policję. Nikomu już nic nie groz. Prosimy rodziców o pilny odbiór dzieci ze szkoły”.

18-latek w przeszłości leczył się psychiatrycznie. Jeden z uczniów szkoły zrelacjonował zdarzenie dla portalu Włocławek nasze miasto :

„To było około 20 minut przed rozpoczęciem przerwy – mówi uczeń i podkreśla, że wówczas pracownicy szkoły zaczęli ewakuację uczniów. Podobno napastnik wszedł na teren szkoły, wybił jedną z szyb i wszedł do budynku. Policja przyjechała bardzo szybko. Po około 2-3 minutach od zdarzenia „.

Komentarze