Makabra pod Barlinkiem. Wypadek busa przewożącego niepełnosprawne dzieci

Około godziny 8:00 doszło do tragicznego wypadku pod Barlinkiem z udziałem siedmiu osób. Bus odwożący dzieci do Ośrodka Rewalidacyno-Wychowawczego na łuku drogi nr 151 z niewyjaśnionych przyczyn przewrócił się na pobocze.

Jak poinformował nas Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Myśliborzu asp. szt. Jacek Poleszczuk, do zdarzenia doszło na odcinku drogi wojewódzkiej nr 151 między Pełczycami a Barlinkiem. Kierowca wiózł sześć osób do Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego w Barlinku. W pojeździe była opiekunka oraz piątka dzieci.

Pojazd na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas, a następnie przewrócił się na poboczu. Jedno dziecko i opiekunka trafili do szpitala, z którego, jak podaje asp. szt. Jacek Poleszczuk, wyszli po kilku godzinach bez trwałego uszczerbku na zdrowiu. Pozostała czwórka dzieci poddana została opiece medyków i bez wyraźnych obrażeń trafiły pod opiekę rodziców. Kierowca busa, w stanie ciężkim, został przetransportowany śmigłowcem do szpitala. Jak potwierdza Oficer Prasowy Komendanta Głównego kierowca nie był pod wpływem alkoholu.

Zobaczcie galerię zdjęć z wypadku:

Źródło: zdj. własne

Ten odcinek drogi nr 151 jest szczególnie niebezpieczny. Widać to, kiedy mijamy na poboczu krzyż z kaskiem motorowym oraz zapalone znicze. Na szczęście kierowca, jak i pasażerowie busa, przeżyli wypadek. Jest to przestroga dla kierowców, aby zdjąć nogę z gazu na niebezpiecznych zakrętach oraz zachować szczególną ostrożność szczególnie, kiedy jadą z nami pasażerowie.

Źródło: zdj. własne

Źródło: oprac. własne / inf. asp. szt. Jacka Poleszczuka

WIELKA BRYTANIA: dziecko odłączone od aparatury. Zgodę wydał sąd

Komentarze