Maksymalna prędkość na AUTOSTRADZIE będzie wynosić 100/h!

autostradzie

Ograniczenie na autostradzie ma się przyczynić między innymi do poprawy jakości środowiska.

Z pogorszeniem jakości powietrza, spalinami i zanieczyszczeniem środowiska zmaga się już cały świat. W samej Europie Unia podnosi poziom redukcji emisji spalin dla samochodów.

 

Nowe auta wypuszczane na rynek unijny w 2030 roku będą emitowały co najmniej 35 proc. mniej CO2 niż w 2021 roku – takie uzgodnienie zawarli unijni ministrowie środowiska. Poziom ten jest wyższy niż chciała Komisja Europejska.

 

Holandia odnotowała poważne problemy z jakością powietrza, które jest bardzo zanieczyszczone. Przez złą jakość powietrza holenderskie władze planują wstrzymać wiele inwestycji w tym nawet 30 000 pozwoleń na budowę domów. Z tego powodu ceny mieszkań gwałtownie wzrastają.

 

Ponadto premier Holandii Mark Rutte ogłosił, że już niebawem na holenderskiej autostradzie maksymalna dozwolona prędkość będzie wynosić 100km/h.

 

Wszystko wskazuje na to, że już od nowego roku na holenderskiej autostradzie zamiast obecnych 130km/h będzie można jechać 100km/h. Prędkość 130km/h pozostanie na autostradach, ale tylko od zmierzchu do świtu w godzinach 19-6 rano.

 

Szybka jazda w Holandii nie będzie się opłacać!  Tamtejsza policja nie ma litości dla piratów drogowych. Za przekroczenie prędkości na autostradzie w Holandii o 10km/h grozi mandat 63 euro (269,64zł). Przekroczenie o 30km/h to już 284 euro (1215,52zł)

 

 

ZOBACZ TEŻ:Oto NAJMŁODSZY GENIUSZ świata!

 

 

Niewykluczone, że jeśli holenderski pomysł sprawdzi się, to również inne kraje Europejskie pójdą w tą samą ,”wolniejszą stronę”.

W Polsce dozwolona prędkość na autostradzie wynosi 140 km/h dla samochodów osobowych.

 

 

 

Źródło:szkołajazdy/pixabay

Komentarze