Mamed Chalidow NIE trafi do aresztu! „Zatrzymali go NA POKAZ”

Wybitny polski sportowiec Mamed Chalidow został dziś o 6 rano zatrzymany przez policję ze wsparciem BOA. Jak mówi nasze źródło w prokuraturze – Chalidow nie trafi do aresztu. 

Prokuratora ustaliła, że Chalidow uczestniczył w handlu kradzionymi samochodami, z Czech. Zawodnik miał wspierać handel kradzionymi Porsche Panamera, Range Rover Evoque, BMW M6, czy BMW serii 7.

Około godziny 6 rano policyjni antyterroryści wkroczyli do domu pod Olsztynem, gdzie przebywał Chalidow. Wyważyli okna, „spodziewaliśmy się, że może być niebezpieczny” – mówili. Tymczasem Mamed Chalidow nie stawiał najmniejszego oporu. 

Jak mówi nasze źródło w prokuraturze Chalidow nie trafi do aresztu i najpóźniej w czwartek zostanie zwolniony z izby zatrzymań. „Nie ma szans na areszt, no chyba, że nagle rozszerzą mu zarzuty”.

Całą sprawę ocenił prawnik renomowanej kancelarii Ignacy Kwiatkowski :

”To „ustawka”. Działanie na pokaz. Niektórzy lubią się pochwalić, że działają i rozbijają grupy przestępcze, podoba im się, że później są znani jak ten, co stawiał zarzuty popularnej osobie. Nie ukrywam też, że wiem iż BOA i policja lubi sobie zrobić mocne wejście, a i kontaktem ze znaną osobą są podnieceni – jak każdy z nas by zresztą był. To tylko ludzie. Przecież można było wezwać Mameda na przesłuchanie normalnie – co oni myśleli, że mówiąc kolokwialnie „sprzeda” obrotówkę dzielnicowemu?” 

„Wycieki z prokuratury mówią jasno – Chalidow wyjdzie maksymalnie w czwartek. Dlaczego? Otóż zarzut jaki mu postawiono nie kwalifikuje się do art. 258 § 3 Kodeksu postępowania karnego jako czyn zagrożony karą pozbawienia wolności powyżej 8 lat. Wówczas na postawie tego zapisu istnieje potrzeba zastosowania środka zapobiegawczego. Oczywiście można także środek zastosować jeśli zachodzi realna obawa ucieczki czy też ukrywania się, jednak Mamed Chalidow ma przecież stałe miejsce pobytu i nie sądzę aby planował ucieczkę. Można ew. obawiać się, że będzie nakłaniał innych do składania fałszywych zeznań czy utrudniał postępowanie karne – nie sądzę by na tej podstawie został aresztowany” – mówi Kwiatkowski. 

 

Komentarze