Mariusz Kamiński nie wytrzymał. Dał upust złości na Twitterze!

W poniedziałek, 19 lutego, rozpoczęła się praca komisji śledczej ds. Pegasusa, zajmującej się używaniem oprogramowania do inwigilacji opozycji.

 

Owa praktyka miała miejsce za kadencji Mariusza Kamińskiego, ówczesnego szefa MSWiA. Pojawiły się głosy krytyki wobec tego działania, przez co Mariusz Kamiński zablokował możliwość komentowania swoich postów na platformie społecznościowej, gdzie wyrażano krytyczne opinie.

 

Kamiński, niedawno opuścił więzienie i ponownie znalazł się w centrum uwagi z powodu działań komisji ds. Pegasusa. Upłynęło niewiele czasu od momentu jego wyjścia na wolność po wyroku  dwóch lat więzienia za nadużycia w aferze podsłuchowej, w której również skazany został także Maciej Wąsik. Prezydent Andrzej Duda ponownie ułaskawił obu polityków, otwierając im drogę do aktywności w życiu politycznym.

 

facebook.com/podworkademokracji

 

Komisja ds. Pegasusa przesłucha szereg świadków, w tym samego Kamińskiego, który jako ówczesny minister nadzorował działania służb. Wśród osób, które miały być obiektem inwigilacji, znaleźli się zarówno przedstawiciele opozycji, jak i członkowie partii rządzącej.

 

Reakcja Mariusza Kamińskiego na powołanie komisji była stanowcza. Na swoim profilu społecznościowym napisał o manipulacjach, partyjniactwie i politycznej grze bezpieczeństwem Polski, podkreślając, że służby działały zgodnie z prawem. Zapowiedział również, że chce jak najszybciej przedstawić prawdę opinii publicznej.

 

 

Jednocześnie Kamiński zablokował możliwość komentowania swoich wpisów. Decyzja ta wywołała kontrowersje, gdyż ogranicza swobodę wyrażania opinii przez użytkowników platformy. Teraz tylko użytkownicy kont obserwowanych przez Kamińskiego lub wspomnianych przez niego samego mogą odpowiadać na jego wpisy.

 

Działania komisji śledczej oraz reakcje Mariusza Kamińskiego budzą wiele emocji wśród opinii publicznej. Oczekuje się, że prace komisji przyniosą więcej światła w sprawie używania oprogramowania do inwigilacji oraz jej ewentualnych nadużyć.

 

Źródło: o2.pl

Kolejna ofiara inwigilacji Pegasusem! Mariusz Kamiński coraz bardziej się pogrąża

Komentarze