Masz mnóstwo roboty, a już opadasz ze zmęczenia? Czas na drzemkę kawową!

Lekarze pouczają nas, że ośmiogodzinny sen w ciągu doby daje naszemu organizmowi możliwość prawidłowego funkcjonowania. 

Jednak czasami zdarza się, że z jakichś powodów mamy problemy z zaśnięciem, przez co kolejny dzień staje się prawdziwym wyzwaniem. Już od rana nie idzie się skupić, zapamiętać choćby kilku informacji… Mijają kolejne godziny, a Ty nadal nie możesz efektywnie pracować, więc sięgasz po kawę, lub co gorsza, napoje energetyczne. Ale nawet to nie pomaga! Bez obaw, mamy na to sposób. Wydaje się on dość dziwny, ale jest zaskakująco skuteczny, w końcu od lat pracują nad nim naukowcy z całego świata. Wypróbuj go, zanim wrócisz do nierównej walki z sennością. 

Metoda, o której tu mówimy to drzemka kawowa (ang. „coffee nap” lub „turbo nap”). Jest to zaskakująco prosty sposób na pobudzenie organizmu ze względu na to, że jest to swoisty zastrzyk energii. Jak to działa?

Otóż gdy dokucza Ci senność, to tak naprawdę myślisz o dwóch rzeczach: o spaniu i o kawie. Drzemka kawowa to hybryda obydwu. Cała sztuczka polega na tym, aby wypić dobrze zaparzoną kawę i udać się na krótką drzemkę. Efekty będą porównywalne do turbodoładowania. Po przebudzeniu poczujesz znaczny przypływ energii, lepszy nastrój i chęć do działania. Polecamy praktykowanie drzemki kawowej przed rozpoczęciem długiej jazdy lub ważnego projektu. 

Komentarze