„NAJNIŻSZE poparcie Dudy w historii…”! Nowy sondaż prezydencki!

Poparcie dla Andrzeja Dudy cały czas spada. Aktualny prezydent notuje  poparcie w historii sondaży przed wyborami prezydenckimi 2020.

Prezydent Andrzej Duda nadal jest liderem sondaży, ale jego poparcie drastycznie spada. O drugie miejsce w sondażach walczy kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski i Szymon Hołownia. Sondaż przeprowadził PBS na zlecenie „Gazety Wyborczej”.

Urzędujący prezydent zanotował najsłabszy wynik od czasu publikacji pierwszych sondaży prezydenckich przed wyborami w 2020 roku. Jak wynika z badania dla Gazety Wyborczej, poważnym kandydatem do drugiej tury stał się Rafał Trzaskowski. Kandydat Koalicji Obywatelskiej od początku notuje wysokie poparcie i ponownie zanotował wzrost. Powody do zmartwień ma sztab Andrzeja Dudy. Na aktualnego prezydenta chce głosować zaledwie…

 

Jeszcze niedawno niemal każde badanie wskazywało, że urzędujący prezydent zwycięży w pierwszej turze wyborów prezydenckich. Najnowszy sondaż wskazuje, że Andrzeja Dudę chce poprzeć 35 proc. respondentów. Jak wskazują komentatorzy, to najniższe poparcie dla Dudy w historii sondaży przed wyborami w 2020 roku.

Drugie miejsce w sondażu zajmuje Rafał Trzaskowski. Na kandydata Koalicji Obywatelskiej chce zagłosować 21 proc. ankietowanych. Tuż za plecami prezydenta Warszawy znajduje się Szymon Hołownia. Może on liczyć na 19 proc. poparcia.

Kolejne miejsca zajęli odpowiednio : Krzysztof Bosak (13 proc.), Robert Biedroń (8 proc.) i Władysław Kosiniak-Kamysz (5 proc.).

Sondaż został przeprowadzony przez PBS na zlecenie „Gazety Wyborczej” na ogólnopolskiej próbie 706 Polaków uprawnionych do głosowania.

Komentarze